Jēkabsone-Žogota apgūst WNBA basketbola īpatnības

Apollo
0 komentāru

Latvijas izlases basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota ar katru spēli arvien veiksmīgāk sevi apliecina Sieviešu Nacionālajā Basketbola asociācijā (WNBA).

Anete Jēkabsone-Žogota

Latvijas izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota pēdējā spēlē Konektikutas «Sun» rindās guva 15 punktus.

Foto: AFI

Laikraksta «Connecticut Day» basketbola apskatnieks Neds Grifins ceturtdien veltīja Latvijas izlases līderei speciālu rakstu, kura kopsavilkumu piedāvājam arī «Apollo» lasītājiem.

Jēkabsonei-Žogotai ASV bijis jāpierod gan pie jaunajām komandas biedrenēm un basketbola stila, gan pie pārtikas. Tomēr ir arī daudz patīkamu pārmaiņu, jo par treniņu ekipējuma vai spēļu formu mazgāšanu vairs nav jāuztraucas.

«Tu vienkārši atnāc uz treniņu un viss nepieciešamais priekš tevis ir sagatavots. Tev tikai jāierodas laicīgi. Tas ir jauks pārsteigums,» secina Anete.

Jēkabsones-Žogotas komandas biedrene Konektikutas «Sun» rindās Ašja Džounsa, pret kuru latviešu basketboliste spēlēja Krievijas Superlīgā, atzīst, ka vienmēr ir grūti doties spēlēt pāri okeānam. «Kad viņa spēlēja Krievijā, tas bija tuvu mājām. Taču tagad viņa ir ļoti tālu no dzimtenes un pie tā nav viegli pierast,» norāda Džounsa.

Lai gan 2007. gada Eiropas labākā basketboliste Vecajā kontinentā bija izpelnījusies izcilas snaiperes reputāciju, pirmajās sešās WNBA spēlēs Anete aizmeta garām 18 no 24 metieniem.

«Pa grozu daudz nemetu, jo daudz lūkojos apkārt un biju apjukusi,» neslēpj Jēkabsone-Žogota. «Nevarēju atrast savu vietu laukumā.»

«Viņai bija jāiemācās citādāks spēles stils,» par pirmajiem Anetes mačiem izsakās «Sun» treneris Maiks Tibo. «Bija jāiemācās spēlēt bez bumbas. Jātiek galā ar skumjām pēc mājām. Pirmajā reizē pie tā ir grūti pierast.»

Pēdējās divās spēlēs latviešu basketboliste šķietami ir atradusi savu spēli. 22. jūlija mačā pret Sakramento «Monarchs» (83:75) viņa guva astoņus punktus, bet otrdien pret Fīniksas «Mercury» (80:95) Anete bija rezultatīvākā savā komandā ar 15 punktiem, no spēles realizējot septiņus no 12 metieniem.

«Connecticut Day» basketbola apskatnieks Neds Grifins īpaši izceļ Jēkabsones-Žogotas piespēļu prasmi. «Viņa pārredz laukumu un jūt, kur būs viņas komandas biedrenes. Un ātrums, ar kādu piespēle tiek izdarīta ir apbrīnojams. Viņa tikko ir pabeigusi driblēt, kad jau seko piespēle.»

Jautāta par to, vai Džounsa kādreiz ir spēlējusi kopā ar basketbolisti, kurai ir tik zibenīgas piespēles, amerikāniete nekavējoties atbild: «Nekad. Turklāt arī metiens ir tikpat ātrs. Viņa ātri pieņem lēmumus un parasti tie ir pareizi. Kad viņa iespēlēs, tad būs liels palīgs mūsu komandai.»

Anete tikai pasmaida, kad viņai tiek izteikti komplimenti par teicamajām piespēlēm. «Tiešām? Nu tad tagad jūs mani atcerēsieties.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv