Jēkabsone-Žogota ar «Spartak» iekļūst Eirolīgas finālā

Sieviešu basketbola Eirolīgas «Final four» pirmajā pusfinālā uzvaru šovakar izcīnīja latviešu basketbolistes Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētā Maskavas apgabala «Spartak» komanda.

«Spartak» basketbolistes Valensijā ar rezultātu 87:79 pārspēja Jekaterinburgas UGMK klubu, kuru trenē latviešu treneris Gundars Vētra.

Izšķirošie notikumi risinājās mača otrajā pusē. Trešās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts 50:50, bet pēc spēlētām 30 minūtēm +4 bija UGMK komandai - 67:63.

Pēdējā ceturtdaļā spēle ilgu laiku ritēja ļoti līdzīgi. Kad bija nospēlētas piecas minūtes, Irina Osipova panāca 69:69, bet vēlāk sekoja «Spartak» komandas atrāviens. Sākumā 73:71, tad 75:71, 77:71 un UGMK basketbolistes sāka apzināti pārkāpt noteikumus, lai varētu izglābt spēli. «Spartak» basketbolistes savu pārsvaru no soda metiena līnijas turpināja pakāpeniski palielināt un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 87:79.

Jēkabsone-Žogota laukumā pavadīja gandrīz 19 minūtes, kuru laikā guva 12 punktus. Basketboliste realizēja piecus no sešiem divpunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Tāpat saspēles vadītāja izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un pieļāva vienu kļūdu.

Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētāju sastāvā bija Diāna Taurasi, kuras kontā 37 punkti. «Spartak» pretinieces finālā noskaidrosies šovakar, kad pusfinālā tiksies Valensijas «Ros Casares» un Krakovas «Wisla Can-Pack».