Jerāns kļūst par Latvijas čempionu autokrosā «Open» klasē

Par šī gada Latvijas čempionu autokrosā «Open» klasē aizvadītajā nedēļas nogalē priekšlaicīgi kļuva Raimonds Jerāns, aģentūru LETA informēja Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns.

Jerāns šogad kļuva par trīskārtējo Latvijas čempionu. Pirmos divus čempiona titulus «Open» klasē viņš izcīnīja 2008. un 2009. gadā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas autokrosa čempionāta posms risinājās Smiltenē.

«Open» klasē dienas garumā dominēja galvenais Jerāna sāncensis un 2010. gada Latvijas čempions Jānis Kozlovskis, uzvarot trīs kvalifikācijas braucienos. Taču Kozlovskim neizdevās starts A finālā, kā rezultātā Jerāns nonāca līderpozīcijā. Visu braucienu meklējis ceļu garām Jerānam, Kozlovskis bija spiests kapitulēt pēdējā aplī, kad pēc sadursmes ar līderi tika sabojāta mašīnas vadāmība. Finišā Jerāns izcīnīja pirmo vietu, bet Kozlovskis ieņēma otro pozīciju.

Tieši šādas pozīcijas posmu pirms čempionāta beigām sev jau nodrošinājuši abi «Open» klases līderi.

Tikmēr trešo vietu «Open» klasē Smiltenes posmā izcīnīja Eduards Iesalnieks, taču kopvērtējumā uz šo pozīciju pirms pēdējā posma pretendē vismaz pieci sportisti.

Kā ziņots, par šī gada Latvijas čempionu autokrosā smago automašīnu D12 klasē augusta sākumā kļuva Andris Jurciņš.

Savukārt visi pārējie Latvijas čempioni būs jānoskaidro dramatiskā sezonas finālā Mūsas trasē 10. septembrī.