JL aicina aizliegt visus pasākumus 9. maijā Uzvaras parkā

Apollo
0 komentāru

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Rīgas Domes frakcija aicina pašvaldības vadību būt konsekventai un, ja to noteiks drošības apsvērumi, arī 9. maijā aizliegt visus pasākumus Uzvaras parkā.

JL aicina aizliegt visus pasākumus 9. maijā Uzvaras parkā

Foto: AFI

JL frakcijas deputāti pauž nožēlu par pārlieko 16. marta politizēšanu, kā dēļ bijušajiem karavīriem pie Brīvības pieminekļa liegts pieminēt savus kritušos cīņu biedrus.

«Mēs varam izteikt tikai savu nožēlu, ka ekstrēmistiski noskaņotiem politiskiem spēkiem izdevies sasniegt savu mērķi un 16. martā liegt bijušajiem karavīriem pieminēt savus cīņu biedrus,» aģentūrai LETA sacīja JL frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Pulks tomēr pauda cerību, ka Rīgas Dome būs konsekventa līdz galam un, ja to noteiks drošības apsvērumi, arī 9. maijā aizliegs visus pasākumus Uzvaras parkā.

LETA jau ziņoja, ka, ņemot vērā drošības struktūru ieteikumus, Rīgas Domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija vakar nolēma aizliegt 16. martā rīkot jebkādus pasākumus pie Brīvības pieminekļa.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» normām, kas liek ņemt vērā drošības struktūru ieteikumus un ļauj aizliegt pieteiktos pasākumus.

«Izpilddirektors nebūt nav priecīgs, ka bija jāaizliedz visi pasākumi, it īpaši «Daugavas vanagu» gājiens, bet konkrētā situācija valstī un šī nopietnā informācija no drošības iestādēm lika pieņemt šādu lēmumu,» sacīja Vidauskis.

Kā norādīja izpilddirektora pārstāvis, pasākuma norise pie Brīvības pieminekļa tagad ir drošības struktūru kompetencē — vai nu tās visu teritoriju pie pieminekļa norobežos ar žogu, vai arī izvietos barjeras, kas novirzīs cilvēku plūsmas.

«Pēc Drošības policijas sniegtās informācijas, minēto pasākumu laikā būtu liela dažādu provokāciju un agresīvas rīcības iespējamība no malas, kas varētu pāraugt grūti kontrolējamās nekārtībās,» sacīja Vidauskis.

Savukārt pieteikumu iesniedzēji sola šo pašvaldības lēmumu apstrīdēt Administratīvajā tiesā.

Kā ziņots, vairākas organizācijas pieteikušas pasākumus 9. maijā pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem Uzvaras parkā.

Pati pirmā publisku pasākumu 9. maijā Uzvaras parkā pieteikusi apvienības «Saskaņas centrs» veidota organizācija «9. maijs.lv». Par šo pasākumu Domes komisijai nebūs jālemj, jo uz to attiecas cits likums par publiskajiem pasākumiem un tā rīkošanai jāsaņem atļauja pēc likumā paredzēto prasību ievērošanas, piemēram, apdrošināšanas veikšanas un drošības normu ievērošanas, skaidroja Vidauskis.

Pagājušā gada vasarā slāvu kultūras biedrība «Harmonika» pieteikusi rīkot pasākumu pie pieminekļa no 8. maija plkst. 19 līdz 9. maija plkst. 23. Naktī tradicionālajā sardzē plāno stāvēt vairāki dalībnieki, bet dienā, pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties 200 dalībnieku un 500 skatītāju.

Pasākumu Uzvaras parkā pieteicis arī «9. maija fonds», kas no plkst. 11 līdz 23 plāno rīkot svinīgu pasākumu. Dienas laikā koncertu varētu apmeklēt 2500 cilvēku. Tāpat jau tradicionālu gājienu no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras parkam pagājušā gada oktobrī pieteikusi biedrība «Rodina», kas plāno savas aktivitātes veikt no plkst. 17 līdz 18.30.

Šā gada 19. janvārī pieteikumu pasākuma rīkošanai pie pieminekļa Uzvaras parkā iesniegusi arī partija «Visu Latvijai!». Pasākuma mērķis esot «vērst sabiedrības uzmanību uz vēl neatrisinātajiem jautājumiem — Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju». Pasākumu plānots rīkot 9. maijā no plkst. 9 līdz 22. Pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties 1000 dalībnieku.

Vidauskis norādīja, ka šiem pieteicējiem nosūtīta informācija par to, ka jau iepriekš pieteikts publisks pasākums, tāpēc viņi savas aktivitātes varēs veikt, tikai saskaņojot ar pasākuma rīkotājiem.

Kā ziņots, pašvaldība 2006. gadā neatļāva rīkot leģionāru piemiņas gājienu un šo lēmumu Administratīvā rajona tiesa atzina par tiesisku. Pēc tam naktī uz 16. martu policija pieminekli iežogoja.

Savukārt 2007. un 2008. gadā pašvaldība atļāva rīkot gājienu, un tie notika ievērojamu policijas spēku uzraudzībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv