JL grib varavīksnes koalīciju; SC — bezpartejisku premjeru

Apollo
0 komentāru

Partijas «Jaunais laiks» (JL) dome pieņēma rezolūciju, kurā aicina visas Saeimā pārstāvētās politiskās partijas gāzt Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdību un vienoties par izlīguma koalīcijas izveidošanu līdz Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Savukārt apvienība «Saskaņas centrs» (SC) gatava runāt par iesaistīšanos koalīcijā tikai bezpartejiska premjera vadībā.

JL rezolūcijā teikts, ka politiskās partijas tiek aicinātas varavīksnes koalīcijas valdības izveidošanu uzticēt neitrālam premjera amata kandidātam. Tāpat JL uzskata, ka jāvienojas par Saeimas ārkārtas vēlēšanu norises laiku, lai aicinātu Valsts prezidentu Valdi Zatleru sākt Saeimas atlaišanu. JL domē prasa nekavējoties apstiprināt ekonomikas stimulēšanas plānu un uzsākt tā īstenošanu.

Uzrunā JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa teica, ka politiķu uzdevums brīdī, kad ir negatīvi ārējie faktori pasaules milzīgās ekonomiskās krīzes laikā, darīt visu, lai cilvēki Latvijā var krīzi pārdzīvot.

Āboltiņa kritizēja Godmaņa rīcību norādot, ka cilvēkiem vajag dot cerību, bet premjers komunicējot ar sabiedrību to nedara. «Ir tikai koncepcijas un rūpju rauts vaigs,» sacīja Āboltiņa.

JL priekšsēdētāja retoriski jautāja, kāpēc VAS «Latvijas Valsts meži» un «Latvijas Valsts radio un televīzijas centram» jāuzkrāj miljoni, kamēr māmiņām, lai viņu bērni varētu doties uz bērnudārziem, puse no izmaksām ir jāsedz pašiem.

«Valstī ir nevis jābiedē, bet jāsaka ko darīt, jo zemnieki, iestājoties Eiropas Savienībā (ES) izpildīja ES prasības. Pēc tam politiķi, teica, gāzi grīdā — lauksaimniek ņem kredītus,» sacīja Āboltiņa.

«Valdība vēl nav nogāzta, jo pagaidām Tautas partija (TP) nav vēl paziņojusi, ka atbalstīs pieprasījumu par premjerministra demisiju. Savukārt Zaļo un zemnieku savienība un apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK saka, ka viss ir kārtībā, koalīcija turpina pastāvēt, kā arī premjers nav paziņojis par demisiju,» Āboltiņa raksturoja pašreizējo situāciju un komentējot iespējamo jauno valdību viņa aģentūrai LETA piebilda, ka JL būtu gatavi iet koalīcijā ar visiem, bet valdībai tādā gadījumā jāstrādā ievērojot sadarbības principus, par kuriem ir jāvienojas.

Jautāta, vai kāda no koalīcijas partijām ir jau runājusi par iespējamo jaunās valdības modeli Āboltiņa atbildēja noraidoši.

«Esam gatavi runāt tikai par jaunas koalīcijas izveidošanu no nulles,» sacīja SC līderis Nils Ušakovs.

SC priekšsēdētājs uzskata ka Latvijā ir pietiekami daudz bezpartejisku cilvēku, kuri varētu uzņemties valdības vadīšanu, taču konkrētus uzvārdus viņš atturējās minēt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv