JL: grozījumi novērsīs nepilnības valsts atbalsta sniegšanā komercbankām

Apollo
0 komentāru

Finanšu ministra Einara Repšes (JL) iesniegtie un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītie grozījumi Kredītiestāžu likumā novērsīs līdzšinējās nepilnības likumdošanā, kas saistīta ar valsts atbalsta sniegšanu komercbankām, uzskata partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti.

JL: grozījumi novērsīs nepilnības valsts atbalsta sniegšanā komercbankām

Foto: Lita Krone/LETA

Kā portālam «Apollo» pavēstīja JL pārstāve Laila Timrota, Saeimas Budžeta komisija precizējot 2.lasījumā atbalstījusi finanšu ministra Einara Repšes iesniegtos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz noteiktus ierobežojumus valsts atbalstu saņēmušām bankām, kā arī bankām, kam noteikti noguldījumu ierobežojumi. Ar šo normu paredzēts aizliegt bijušajiem banku īpašniekiem un akcionāriem uzkrāt un izmaksāt procentus un cita veida atlīdzību. Aizliegums saņemt šādus maksājumus būs spēkā no brīža, kad pieņemts lēmums par valsts atbalsta piešķiršanu vai ierobežojumu noteikšanu līdz atbalsta sniegšanas izbeigšanas vai aizlieguma atcelšanas dienai.
 
Tāpat komisija ceturtdien vienojās finanšu ministra iesniegtos grozījumus izdalīt atsevišķā likumprojektā, lai Saeima jau drīzumā varētu lemt par to pieņemšanu.
 
«Saeimas Budžeta komisijas pieņemtie grozījumi novērsīs esošos caurumus likumdošanā. Šādai normai būtu bijis jābūt spēkā pirms tika pārņemta «Parex banka», tomēr esam gandarīti, ka šobrīd, pateicoties finanšu ministra iniciatīvai, sistēma tiek sakārtota un radīts skaidrs tiesiskais regulējums valsts atbalsta sniegšanai banku sektoram,» uzskata Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Guntis Bērziņš (JL).

Savukārt, finanšu ministrs: «Esmu gandarīts, ka Saeimas Budžeta komisija ir atbalstījusi iesniegtos priekšlikumus, jo ir konceptuāli nepareizi, ka, valstij izglābjot privātbankas, to bijušie īpašnieki vai akcionāri ilgstoši turpina gūt jebkādus finansiālus labumus no šīm bankām.«
 
Tāpat Saeimas komisija aicinājusi Finanšu ministriju sniegt juridisku atzinumu, kas pamato grozījumu attiecināšanu arī uz bankām, kas jau saņēmušas valsts atbalstu.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas Budžeta un finanšu komisija vēl neatbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu grozījumiem Kredītiestāžu likumā, lai bijušajiem «Parex bankas» īpašniekiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim liegtu saņemt procentu maksājumus.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv