JL: liegums izmaksāt atlīdzību jāattiecina arī uz «Parex»

Apollo
0 komentāru

Partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis iesniedzis priekšlikumu Saeimā steidzamības kārtā skatāmajiem grozījumiem Kredītiestāžu likumā, piedāvājot aizliegumu valsts atbalstu saņēmušu banku bijušajiem īpašniekiem un akcionāriem uzkrāt un izmaksāt procentus un cita veida atlīdzību attiecināt arī uz bankām, kurām komercdarbības atbalsts sniegts pirms šīs normas spēkā stāšanās, portālam «Apollo» pavēstīja JL sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.

JL: liegums izmaksāt atlīdzību jāattiecina arī uz «Parex»

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Aizlieguma attiecināšana uz banku, kas jau šobrīd saņem valsts atbalstu, ir loģisks solis, kas, nepārkāpjot tiesiskuma principus, vērsts uz valsts un sabiedrības interešu aizsardzību, jo ir absurdi, ka valsts izglābtas privātbankas bijušie īpašnieki ilgstoši turpina gūt finansiālus labumus no bankas,» norāda Latkovskis.

Kā iepriekš ziņots, Saeimas Budžeta komisija atbalstījusi finanšu ministra Einara Repšes (JL) iesniegtos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas paredz noteiktus ierobežojumus valsts atbalstu saņēmušām bankām, kā arī bankām, kam noteikti noguldījumu ierobežojumi.

Ar šo normu paredzēts aizliegt bijušajiem banku īpašniekiem un akcionāriem uzkrāt un izmaksāt procentus un cita veida atlīdzību. Aizliegums saņemt šādus maksājumus būs spēkā no brīža, kad pieņemts lēmums par valsts atbalsta piešķiršanu vai ierobežojumu noteikšanu līdz atbalsta sniegšanas izbeigšanas vai aizlieguma atcelšanas dienai.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv