JL: nedrīkst pieļaut KNAB likvidāciju

Apollo
0 komentāru

Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāti nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC), prasot skaidrot, vai plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apvienošanu ar citu tiesībsargājošu iestādi atbilst patiesībai, portālu «Apollo» informēja JL pārstāve Laila Timrota.

Eksperti vairākkārt brīdinājuši par to, ka pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, valstī pieaug korupcijas riski. Taču izskatās, ka premjers, tā vietā, lai stiprinātu iestādi, kas pierādījusi savas spējas cīnīties ar korupciju arī augstākajos valsts līmeņos, iecerējis to faktiski likvidēt, apvienojot ar citu tiesībsargājošu iestādi, visticamāk, ar atšķirīgām funkcijām, norāda JL.

Efektīvs, darbotiesspējīgs KNAB bijis viens no politiskajiem kritērijiem, ko savulaik Latvijai izvirzījusi gan Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO), gan ES. Starptautiskās organizācijas vienmēr sekojušas līdzi valsts cīņai ar korupciju un notikumiem ap KNAB, uzsver partijas Saeimas frakcija.

Tādēļ JL aicina premjeru skaidrot, kādēļ viņš iecerējis KNAB un citas tiesībsargājošas iestādes apvienošanu, un kā tas tiks uztverta starptautiskajā sabiedrībā. Tāpat JL vēlas noskaidrot, kādus ieguvumus, veicot apvienošanu, premjers saskata, kā arī ar kādiem tiesībsargājošo nozaru ekspertiem Godmanis konsultējies, pieņemot lēmumu, un kādi bijuši šo ekspertu atzinumi.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv