JL: skolotāju piemaksas Rīgā visa gada garumā — zem jautājuma zīmes

Apollo
0 komentāru

Rīgas Domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas sēdē valdošās koalīcijas deputāti neatbalstīja partijas «Jaunais laiks» (JL) ierosinājumu šā gada budžetā paredzēt piemaksas skolotājiem visa gada garumā, tā vietā paredzot finansējumu skolotāju piemaksām uz sešiem mēnešiem.

JL: skolotāju piemaksas Rīgā visa gada garumā — zem jautājuma zīmes

Foto: AFI

Līdz ar to skaidrība par skolotāju piemaksām ir līdz 6. jūnijā paredzētajām Rīgas Domes vēlēšanām, bet skolotāju piemaksu jautājums otrajā pusgadā acīmredzot būs jārisina jaunajam Domes sasaukumam, portālu «Apollo» informēja Sandris Sabajevs, JL Rīgas nodaļas sabiedrisko attiecību konsultants.

«Šādu rīcību citādi kā par cinisku balsu zvejošanu nevaru nosaukt,» pauž JL Rīgas Domes frakcijas deputāte Baiba Brigmane, norādot, ka priekšlikumu paredzēt piemaksas skolotājiem uz visu gadu, nevis uz pirmajiem sešiem mēnešiem JL Rīgas Domes frakcijas deputāti turpinās uzturēt gan Domes Budžeta komisijas sēdē, gan arī Rīgas Domes sēdē.

Tajā pašā laikā, pēc B. Brigmanes teiktā, šis Domes sasaukums pretendē uz ieiešanu vēsturē ar savu lēmumu padarīt pašvaldības bērnudārzus par maksas iestādēm, ieviešot maksu par bērnu uzturēšanos bērnudārzā. Tāpat B. Brigmane pauž nožēlu, ka deputātu atbalstu nav guvis JL priekšlikums budžetā tomēr turpināt no pašvaldības budžeta līdzfinansēt privātos bērnudārzus, tādējādi kaut daļēji risinot aktuālo vietu trūkumu bērnudārzos. Atbalstu neguva arī JL priekšlikums turpināt brīvpusdienu programmu 1. klašu skolēniem visa gada garumā — komitejas deputātu vairākums atbalstīja priekšlikumu pašvaldības finansējumu paredzēt tikai uz pusgadu.

B. Brigmane tomēr pauž gandarījumu, ka komitejas sēdē pēc JL priekšlikuma nolemts kompensēt bērnudārzu un sporta pedagogiem to daļu algas, ko iepriekš maksāja valsts. Ja šo komitejas ierosinājumu noraidīs vai nu Budžeta komisijas, vai Rīgas Domes sēdē, būtiski samazināsies atalgojums bērnudārzu un sporta pedagogiem, atsevišķos gadījumus pat nokrītot līdz minimālajai darba algai.

Tāpat komitejas sēdē atbalstu guva JL priekšlikums turpināt 50 latu pabalstu maksāšanu vecākiem, kuru bērniem nav atradusies vieta pašvaldības bērnudārzā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv