Johans Korins: Kartona kareivji

Apollo
0 komentāru

Klajā nācis Johana Korina romāns «Kartona kareivji». Labākajās klasiskā detektīva tradīcijās veidotā darba galvenais varonis ir matemātikas doktors un azartisks kāršu spēlmanis Matīss Ziemelis, kura devīze varētu skanēt: «Ja es būtu ārsts, es katram, kam liekas, ka viņa darbs ir svarīgs, izrakstītu brīvdienu.»

Zoles turnīrā sastapta studiju biedra aicināts viņš nonāk Iekšlietu ministrijas jaundibinātajā sociālo pētījumu departamentā, kura uzdevums ir informācijas apkopošana un operatīvās darbības izstrādāšana noziedzības apkarošanai. Realitāte, ar kuru ir jāsaskaras — zādzības, krāpšanas un finanšu skandāli — Matīsu ierauj negaidītu notikumu un pavērsienu virpulī, un vienīgais, kam vairs var uzticēties, ir paša analītiskās prāta spējas.

«Spēles ir tādas pašas kā dzīve. Tikai labākas. Tur ir noteikumi, kurus visi ievēro. Tur nevienam nevar iedot kukuli, lai izņēmuma kārtā pīķenei atļauj nosist kreiceni. Un šahā deputāta laidnis iet tāpat kā pēdējā nabaga un pleņča laidnis.»

Johana Korina debija — par pseidozinātnisku fantāziju apzīmētais romāns «Dižais Gars» (2000) — tika godalgota literatūras konkursā ««Preses nama» grāmata». Tā kļuva par sensāciju latviešu literatūrā. Pirmkārt, gandrīz nevienam nebija ne jausmas, kas ir šī darba autors.

Bija nojaušams vien tas, ka Johans Korins ir pseidonīms, ar kuru maskējies kāds matemātiķis vai fiziķis. Un par īsto vārdu tika izvirzītas vairākas versijas. Otrkārt, neviens nezināja, ko iesākt ar pašu grāmatu. Sākot ar grāmatnīcu pārdevējām, kas darbam atvēlēja vietu gan daiļliteratūras, gan filozofijas un pat parapsiholoģijas plauktos, un beidzot ar literatūras kritiķiem.

Pašlaik ir noskaidrots, ka autors ir fizikas doktors, programmētājs, viens no redzamākajiem bridža meistariem Latvijā un intelektuālās literatūras cienītājs (H. Hese, H. Kortāsars, H. Borhess u. c.).

 

Johans Korins

Kartona kareivji

Mākslinieciskais noformējums — Ivars Poikāns

256. lpp., Valters un Rapa, 2005

Johans Korins: Kartona kareivji

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv