Junioru basketbolisti pieveic Poliju, garantē vietu EČ 1/4 finālā Pozitīvi

Eiropas U-18 čempionāta otrā posma E apakšgrupas spēlē Viļņā Latvijas junioru basketbolisti ar 63:59 pārspēja Polijas vienaudžus un nodrošināja vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Ziedonis Jansons

Latvijas U-18 basketbola izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons.

Latvijas komandā ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Dāvis Bertāns, 11 punkti bija Edmunda Dukuļa rēķinā, bet Kaspars Vecvagars sakrāja astoņus punktus, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, taču pieļāva arī astoņas kļūdas. Polijas U-18 izlasē 13 punktus guva Tomašs Ģelo, bet 11 punktus pievienoja Bartolomejs Bartoševičs.

Spēle iesākās ļoti mazrezultatīvi - lai gan latviešu juniori pirmajās piecās minūtēs atstāja poļus «uz nulles», taču arī paši guva tikai četrus punktus, bet pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 14:11 Latvijas U-18 izlases labā. Otrās ceturtdaļas sākumā septiņus punktus pēc kārtas guva Bertāns un latvieši panāca +9 (22:13), taču turpinājumā tik viegli vairs negāja un rezultāta starpība svārstījās trīs līdz sešu punktu robežās. Tikai ceturtdaļas beigās pēc tālmetienu sērijas Bertāna un Vecvagara izpildījumā latviešiem izdevās iegūt desmit punktu pārsvaru - 38:28.

Trešās ceturtdaļas pirmajās gandrīz sešās minūtēs Latvijas juniori atkal spēja apstādināt poļu uzbrukumu un izvirzīties vadībā jau ar 44:28. Ceturtdaļas izskaņā mūsu komandas pārsvars sasniedza jau 18 punktus (50:32), bet pirms pēdējām desmit minūtēm Ziedoņa Jansona vadītajiem junioriem bija + 16 (52:36).

Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē latvieši pārsvaru noturēja, taču tad poļi pusotras minūtes laikā iemeta trīs tālmetienus un samazināja Latvijas komandas pārsvaru līdz četriem punktiem (57:53). Neskatoties uz nelabvēlīgo pavērsienu, latviešiem mača beigās tomēr izdevās nosargāt svarīgo uzvaru, lai gan no soda metienu līnijas varēja vēlēties labāku precizitāti.

E apakšgrupas līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir Lietuva, trīs uzvaras ir Latvijai, divas uzvaras ir Polijai, bet pa vienam panākumam ir Spānijai, Francijai un Slovēnijai.

Pēdējā apakšgrupas spēlē Latvijas jaunie basketbolisti trešdienas vakarā, pulksten 19.00 tiksies ar Lietuvas vienaudžiem.