Junioru hokejisti zaudē vietu pasaules elitē

Pasaules U-18 čempionātā Latvijas jaunie hokejisti šovakar spēlē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā ar 1:5 zaudēja Kanādas vienaudžiem, tādejādi nespējot saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

Leonīds Beresņevs

Spēle iesākās ar vairāku noraidījumu virkni un abas komandas pirmās trešdaļas pirmajā pusē pa divām reizēm spēlēja vairākumā. Nevienādos sastāvos vārti netika gūti, bet 13. minūtē Džordans Vīls izvirzīja vadībā kanādiešus. Turklāt jau pēc 49 sekundēm Maikls Sgarbosa vēlreiz pārspēja mūsu jauno vārtsargu Kristeru Gudļevski.

Otrās trešdaļas 7. minūtē Maikls Burnivals panāca jau 0:3 Kanādas U-18 komandas labā, bet pēc tam Latvijas juniori trīs reizes spēlēja skaitliskajā mazākumā. Kanādiešiem palielināt pārsvaru neizdevās, bet mūsu jaunie hokejisti savu vairākuma iespēju izmantoja, kad 18 sekundes līdz otrā perioda beigām izcēlās Edgars Siksna (1:3).

Trešā perioda vidū kanādieši gandrīz pusotru minūti spēlēja piecatā pret trim mūsējiem un Džons Makfārlands 9. minūtē panāca 1:4, bet nepilnas piecas minūtes līdz cīņas beigām Vīls guva savus otros vārtus mačā un uzstādīja spēles galarezultātu - 1:5.

Latvijas izlases hokejistiem vēl atlikusi viena spēle pret mājiniekiem baltkrieviem (ceturtdien vakarā), kuri vakar ar 1:5 zaudēja Slovākijai, taču tā vairs neko būtiski neizšķirs. Latvijas hokejistiem līdzi nāk zaudējums pret slovākiem (3:4) no pirmā posma turnīra, bet Baltkrievijas jaunajiem hokejistiem no pirmā posma nāk līdzi sagrāve pret Kanādu (3:11). Tādejādi slovākiem un kanādiešiem ir pa sešiem punktiem, bet latvieši un baltkrievi ir bez punktiem un nākamajā gadā spēlēs 1. divīzijā.