Juris Šteinbergs nometis 17 kg

Apollo
0 komentāru

«Es zinu, ka viss sākas galvā, arī vājēšana! Un ar galvu man viss ir kārtībā!» saka pazīstamā TV zvaigzne.

Juris Šteinbergs nometis 17 kg

Foto: Kaspars Ūdris – Vipi.lv

Tieši pirms pusgada Juris Šteinbergs nolēma mainīt savu dzīvesveidu un ēšanas paradumus, lai samazinātu svaru. Jura vēlme nomest lieko svaru ir veselības, nevis skaistuma dēļ. Tā ir palīdzība organismam. Pagājis pusgads, un zaudēti 17 kg. Ja kādam liekas, ka tas ir maz, salieciet kaudzītē 17 cukura paciņas…

No Jura staro dzīvesprieks un optimisms: «Es zinu, ka esmu liels, bet es biju vēl lielāks. Man bija grūti uzkāpt pa kāpnēm, likās, ka sirds izlēks pa muti, biju aizelsies un nosvīdis. Tagad pilnīgi noteikti varu teikt, ka organismam ir daudz vieglāk — es varu uzkāpt uz 7. stāvu neapstājoties, nejūtu elpas trūkumu, un pats labākais — es vairs tik traki nesvīstu!» stāsta Juris.

Pirms pusgada Juris svēra 148 kg. Viņam palīgā nāca dietologs Andis Brēmanis un «Joker kluba» (www.jokerklubs.lv) vecākais treneris Juris Porietis. Tika izstrādāti principi ikdienas ēdienkartei un fiziskajai slodzei, lai svara zudums būtu pakāpenisks un ilgākā laikā posmā, nevis ātrs un straujš. Plānotais svara zudums (apmēram divi kilogrami mēnesī) ir pārsniegts, jo katru mēnesi tiek zaudēts ap 2,8 kg svara.

«Šobrīd sveru 131 kg, vēdera apkārtmērs man ir samazinājies par 11 cm. Es pats gribu svērt 100 kg. Man vēl liels, bet izdarāms darbs priekšā!» stāsta Juris.

Kas mainījies ikdienā?

Pirms lēmuma samazināt svaru omulīgais «TV3» diktors ar aktīvām fiziskām aktivitātēm bija uz «jūs». Pārsvarā ikdiena bija saistīta ar darbu un pārvietošanos automašīnā. Pašlaik divreiz nedēļā notiek treniņi «Joker kluba» (www.jokerklubs.lv) trenažieru zālē, kā arī viena reize nedēļā jāizbrīvē pirts un baseina apmeklējumam. Vispalīdzīgākā roka visu šo laiku ir treneris Juris Porietis, kurš sagatavojis programmu īpaši Jurim Šteinbergam. Katrā treniņā, kas ilgst pusotru stundu, tiek likts akcents uz kādu no lielajām muskuļu grupām, bet kopumā vienmērīgi tiek noslogots viss ķermenis. Treniņa laikā joprojām tiek veikts kardioslodzes tests, lai sabalansētu fizisko slodzi un organisma spēju tai pielāgoties.

Juris Porietis, «Joker kluba» treneris: «Uzskatu, ka viņam jātiecas sasniegt 110 kg svaru. To arī esmu uzstādījis par mērķi savā darbā ar Juri.»

Ja agrāk Juris nebūt nedomāja par to, kas ir vēlamie vai nevēlamie ēdieni un produkti, tad pašlaik viņš savā ēdienkartē cenšas neiekļaut nevēlamās lietas. Bet tajā pašā laikā ir palielinājis vēlamo produktu apjomu. Dietologs Dr. Andis Brēmanis savam pacientam neuzliek nekādus badošanās grožus, jo saprot, ka tādā gadījumā pēc svara zuduma lieko kilogramu atgriešanās ir neizbēgama. Labāk palēnām un pamazām. «Vēlos piebilst — nav «slikto» produktu, kā arī nav kategorisku aizliegumu. Juris neskaita kalorijas un nedzīvo badā! Badošanās vai mazkaloriju diētu laikā organismam nepietiek «būvmateriālu» normālai sevis uzturēšanai. Jurim ir vajadzīgs veselīgs rezultāts, nevis sevis mocīšana,» — tā Dr. Andis Brēmanis.

Juris Šteinbergs: «Šis nav tievēšanas šovs, bet gan palīdzība manam organismam! Ja kādam rodas jautājums, kālab par to esmu gatavs runāt publiski, atbilde skan: lai iedrošinātu arī citus, kuriem ir liels liekais svars, kustēties, uzdrošināties kaut nedaudz mainīt uztura paradumus un tādējādi sajusties par dažām cukura paciņām vieglākiem un noteikti veselākiem un enerģiskākiem. Zinu pēc sevis, ka lēmums darboties, lai kļūtu vieglāks, nerodas vienā dienā. Reizēm nerodas nemaz, tālab vajadzīgs kāds ārējs grūdiens, iedrošinājums un stimuls rīcībai.»

Tā kā liekais svars nerodas vienas dienas laikā, arī notievēšana ir ilgstošs process, kas prasa īpašu pacietību. To, kā Jurim Šteinbergam gājis līdz šim, varat lasīt un skatīt fotogalerijas www.vipi.lv, kā arī saistīto rakstu sērijās www.apollo.lv.

Visjaunākos foto skatiet šeit: http://www.vipi.lv/1/4/?id_news=34509. Te varēsiet redzēt, kāds Juris izskatās tagad, kā viņš iecienījis krīzes gurķīšus un notiesā arī pa kādai leknai pankūciņai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv