«Jūrmala» uzveic «Skonto»!

Latvijas futbola čempionvienība «Skonto» ceturtdien piedzīvoja savu trešo zaudējumu šīs sezonas virslīgas turnīrā — 2:3 viesos pret «Jūrmalu», kas atrodas pirmspēdējā vietā tabulā. «Jūrmalas» futbolisti šosezon demonstrē labu sniegumu, taču iepriekš viņi ilgi nespēja iegūt nopelnītos punktus.

Lai gan «Jūrmala» atrodas virslīgas tabulas dzīlēs, komandas uzticīgie līdzjutēji, tērpušies kluba šallēs, aktīvi turpina atbalstīt savējos. Ceturtdien viņu uzticība tika atalgota, un Slokas stadionā sanākušie apmēram 1000 skatītāju guva patiesu baudījumu no kārtējā virslīgas mača. «Jūrmala» nekautrējās ielaisties atklātā futbolā ar pašreizējo čempionvienību, un laukumā risinājās abpusējām vārtu gūšanas iespējām laba spēle.

«Skonto» galvenais treneris Jurijs Andrejevs šoreiz uzbrukumā izvirzīja divus augumā raženos spēlētājus — Kalniņu un Ngonu. Savukārt viņa kolēģim pie «Jūrmalas» rezervistu soliņa Jurijam Popkovam jau 13. minūtē uzbrukumā nācās izdarīt pirmo piespiedu maiņu — muskuļa traumas dēļ malā nogāja brazīlietis Džovanni, bet viņa vietā uznāca argentīnietis Kampora, kurš skaisti diriģēja spēli laukuma vidusdaļā.

Divas minūtes vēlāk tika atklāts rezultāts. Blagonadeždins, kurš šoreiz darbojās neierastajā aizsardzības labajā malā, neveiksmīgi atvairīja bumbu, un «Jūrmalas» aizsargs Antonio, aizkavējies pie viesu vārtiem pēc soda sitiena izspēles, ietrieca bumbu tīklā — 1:0.

Pēc sešām minūtēm «Skonto» izlīdzināja rezultātu, jo pēc centrējuma nepiesegts palika Ngons, kurš eleganti uzsita ar galvu — 1:1. Pirmajā puslaikā Kampora regulāri piešāvās viesu vārtiem, taču bumba aizspurdza bīstami garām vārtiem vai teicami darbojās «Skonto» vārtsargs Doroševs (Piedels atgūstas pēc traumas un sēdēja tribīnēs). 45. minūtē pēc Blagonadeždina nevajadzīga pārkāpuma Kampora ieguva iespēju izpildīt soda sitienu no 24 metriem, un viņš vēlreiz nodemonstrēja savu meistarstiķi — sitienu devītniekā, panākot 2:1.

Otrajā puslaikā treneris Andrejevs mēģināja pastiprināt uzbrukuma spēku, sūtot laukumā Višņakovu un Blanku, — čempionvienība riskējot pārgāja uz spēli ar trim aizsargiem. 66. minūtē «Skonto» spiediens vainagojās ar rezultāta izlīdzināšanu. Kalniņš pacīnījās otrajā stāvā ar «Jūrmalas» vārtsargu Stauči un ietrieca vārtos no šīs divcīņas atlēkušo bumbu — 2:2.

Mājinieku līdzjutēji gan veltīja sulīgus epitetus tiesnesim Romanam Lajukam par to, ka viņš nefiksēja pārkāpumu, taču rūdītais soģis vedināja komandas uz asu, bezkompromisa cīņu. Un neviens patiešām nevēlējās samierināties ar neizšķirtu. 69. minūtē pēc Toresa tālšāviena Doroševs izķeksēja zem vārtu pārliktņa lidojošo bumbu. Savukārt «Skonto» labā rezultatīvi varēja izcelties Ngons vai Višņakovs. Kad sākās tiesneša pieliktās trīs papildu minūtes, pēc Toresa izpildītā soda sitiena Ksenzovs, kurš pārtraukumā nomainīja savainoto Mihaļčuku, kritienā ieraidīja bumbu viesu vārtos — 3:2.

«Skonto» komandai vairs nebija laika, lai mēģinātu atspēlēties trešo reizi.

Pēc spēles «Jūrmalas» līdzjutēji sarīkoja saviem mīluļiem karstasinīgu godināšanu, un treneris Popkovs skraidīja gar fanu rindām, priekā sasitot ar viņiem plaukstas.

Skaļākās ovācijas izpelnījās «Jūrmalas» sapirktie ārzemnieki no Dienvidamerikas, un Popkovs arī slavēja viņus: «Sekmīgi nospēlēja mūsu leģionāri, kas šodien bija spēcīgāki par Skonto ārzemniekiem. Tas bija viens no izšķirīgajiem faktoriem. Negribu tagad pārāk saslavēt savus futbolistus, tomēr šodien viņi patiešām darbojās slavējami. Mūsu komandai nav problēmu noskaņoties uz spēli pret Skonto. Šajos mačos mēs uzvaram pārmaiņus, un tagad mans rezultāts pret Andrejevu pie Skonto stūres ir 2:2. Saprotu, ka viņam bija grūti sagatavot komandu šādam mačam pēc Latvijas izlases spēles. Šī uzvara mums dos psiholoģisko pārliecību par savām spējām — mēs spēlējām labi, taču punktu bija pamaz.»

«Jūrmala» un «Skonto» 3:2 (2:1)
Vārtu guvēji:
Antonio (15.) 1:0, Ngons (22.) 1:1, Kampora (45.) 2:1, Kalniņš (66.) 2:2, Ksenzovs (90.+1) 3:2.
«Jūrmala»: Stauče; Līdaks, Antonio, Korabļovs, Dorošs; Musajevs (Sergejevs 77.), Siņicins, Mihaļčuks (Ksenzovs 46.), Toress; Džovanni (Kampora 13.), Malašonoks.
«Skonto»: Doroševs; Blagonadeždins (Blanks 65.), Isakovs, Zakreševskis, Eliava; Korgalidze (Višņakovs 51.), Mentešašvili, Miholaps (Zemļinskis 26.), Perepļotkins; Ngons, Kalniņš.
Brīdināti: Toress, Stauče, Siņicins, Kampora (visi «Jūrmala»), Zakreševskis, Blanks, Eliava, Perepļotkins (visi «Skonto»)
Tiesnesis: Romans Lajuks
1000 skatītāju

«Rīga» un «Dinaburg» 3:0 (1:0)
Vārtu guvēji: Kolineks (21., 61.), Mežeckis (66.).
«Rīga»: Pavlovs, Troickis, Usanovs, Mihadjuks, Kaļiņins (Leščinskis 5.), Kolineks, Mežeckis, Djakins (Rafaļskis 46.), Bončo, Afanasjevs, Semjonovs (Aščuks 80.).
«Dinaburg»: Fjodorovs, Sokoļskis (Haidušeks 66.), Žuromskis, Čugunovs, Burlakovs (Pertija 67.), Boruns, Šmikovs, Sokolovs (Volkovs 57.), Ziziļevs, Pučinsks, Krikļivijs.
Brīdināts: Leščinskis («Rīga»)
Tiesnesis: Vadims Čerņikovs
400 skatītāju

«Olimps» un «Venta» 2:1 (1:1)
Vārtu guvēji: Sļesarčuks (6.) 0:1, Ščaņicins (26. no 11 m) 1:1, Ivaško (83.) 2:1.
Brīdināti: Abramenko, Čebotarjovs (abi «Olimps»), Nagibins («Venta»)

Olimps 10 2 0 8 7:28 6

Rezultatīvākie spēlētāji: Katasonovs (Liepājas metalurgs) — 7 vārti, Sļesarčuks (Venta) — 6, Soloņicins, Dobrecovs (abi Liepājas metalurgs), Aščuks (Rīga), Višņakovs, Kalniņš (abi Skonto) — 5.

Nākamās spēles: 29. maijā Jūrmala un Ventspils, Dinaburg un Liepājas metalurgs, Skonto un Olimps, 30. maijā Venta un Rīga.