Jūrmalas dome veikusi apšaubāmus darījumus ar zemi

Apollo
0 komentāru

Jūrmalas dome iesaistījusies apšaubāmos darījumos ar zemi, šodien raksta laikraksts «Dienas Bizness». Jūrmalas  pašvaldība, interpretējot likumu, iznomā īpašumus, kas atrodas kompensējamo zemju sarakstā, ar noteikumiem, kas pieļauj kontroles zaudēšanu pār tiem.

Jūrmalas dome veikusi apšaubāmus darījumus ar zemi

Foto: «Apollo»

Četri no šiem īpašumiem (Turaidas ielā 114, Varkaļu ielā 1, J. Pliekšāna ielā 102 un J. Pliekšāna ielā 103) kopumā gandrīz sešu hektāru platībā Lielupes krastā Majoros to bijušajam nomniekam, Jūrmalas vēlēšanu skandālā iesaistītajam kādreizējam Rīgas domes Revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietniekam Almantam Polikevičam, ļāvuši krietni nopelnīt.

Norādot, ka zemesgabali nepieciešami pašvaldības funkciju veikšanai, Jūrmalas dome zemi, kas iekļauta līdzvērtīgo zemju kompensācijas fondā, reģistrējusi zemesgrāmatā uz sava vārda, laikrakstam stāstījis Rīgas tiesas apgabala prokurors Gints Bērziņš. Viņš kopš 2007. gada ierosinājis 14 lietas pret Jūrmalas domi par zemes reformas likuma nepareizu piemērošanu, kā arī pārbaudījis 36 īpašumu iznomāšanas atbilstību likumdošanai.

Piecas lietas prokurors ir uzvarējis, panākot, ka nomas līgumi tiek atzīti par spēkā neesošiem, ieraksti zemesgrāmatā svītroti un zeme atkal iekļauta kompensējamo zemju sarakstā. Deviņās lietās vēl turpinās tiesvedība.

Nomas līgumos kā zemes izmantošanas veids visbiežāk minēta viesu māju būvniecība vai automazgātava, kas nav pašvaldības funkcija, atgādina Bērziņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. novembris

Vārda dienas

Hugo, Uga, UģisHigo, Igo, Ugo

Valūtu kursi

17.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv