Juška pieveic Kavčiču, Latvijas tenisisti atgriežas pirmajā grupā

Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas mačā latviešu tenisists Andis Juška izšķirošajā, piektajā spēlē pret Slovēnijas komandu ar 6-3, 6-4 un 6-2 uzvarēja Blažu Kavčiču, tādejādi Latvijas tenisisti atgriezīsies Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Andis Juška

Latviešu tenisists Andis Juška izšķirošajā mačā pārspēja slovēni Blažu Kavčiču, nodrošinot Latvijai atgriešanos Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Juška šajā duelī servēja krietni pārliecinošāk nekā piektdien un pie savas serves punktus pretiniekam izcīnīt neļāva. Bet sestajā geimā Juškam bija divas iespējas lauzt Kavčiča servi, un otro no tām latvietis arī izmantoja, nākamajā geimā arī nodrošinot uzvaru pirmajā setā ar 6-3.

Otrā seta ceturtajā geimā Slovēnijas tenisistam bija divas iespējas lauzt Juškas servi, taču latvietis spēlēja aukstasinīgi un punktu veiksmīgi nosargāja. Piektajā geimā Juška neļāva Kavčičam servējot gūt nevienu punktu, un pēc nospēlētiem sešiem geimiem rezultāts jau bija 4-2 latvieša labā. Astotajā geimā slovēnim gan izdevās panākt izlīdzinājumu 4-4, tomēr uzreiz pēc tam Juškam atkal izdevās lauzt pretinieka servi un uzvarēt setā ar 6-4.

Trešā seta trešajā geimā latvietis neļāva savam pretiniekam servējot uzvarēt nevienā izspēlē, izvirzoties vadībā ar 2-1. Iespējas lauzt Kavčiča servi Juškam bija arī piektajā geimā, bet šoreiz slovēnis noturējās. Tomēr septītajā geimā Juška spēja palielināt rezultāta starpību līdz 5-2 un noveda maču līdz likumsakarīgam iznākumam, uzvarot trešo setu ar 6-2.

Maču sērijas kopvērtējumā Latvijas izlase pārspēja Slovēnijas tenisistus ar 3:2.

Pirmās dienas vienspēlēs piektdien sākotnēji Grega Zemļa ar 6-1, 6-1 un 6-4 pārspēja Jušku, bet Ernests Gulbis dramatiskā piecu setu cīņā ar 4-6, 6-7 (3:7), 6-4, 6-4 un 8-6 pieveica Luku Gregorču. Sestdien aizvadītajā dubultspēlē Gulbis pārī ar Denisu Pavlovu ar 7-6 (7:5), 4-6, 2-6, 6-2 un 4-6 sīvā cīņā zaudēja Zemļam un Gregorčam. Bet šodienas pirmajā mačā Gulbis pieveica Zemļu ar 6-2, 3-6, 6-3 un 7-5.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Latvijas izlase pirmo reizi spēlēja Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Pirmajā mačā Latvija izbraukumā ar 1-4 piekāpās Maķedonijai, bet izšķirošajā cīņā par vietas saglabāšanu pirmajā grupā ar 2-3 viesos atzina Itālijas tenisistu pārākumu.