Kā ekonomiskāk uzturēt mājdzīvniekus

Apollo
0 komentāru

Ļoti daudzās ģimenēs ir viens vai pat vairāki mājdzīvnieki, kuru uzturēšana prasa gan rūpes, gan zināmus izdevumus. Tā kā līdzekļu taupīšana pašlaik gandrīz visiem ir aktuāla, Naudas plānošanas centrs apkopojis noderīgus padomus, kā samazināt arī mājdzīvnieku uzturēšanas izdevumus.

Kā ekonomiskāk uzturēt mājdzīvniekus

Foto:

«Mājdzīvnieki ir mūsu labākie draugi, un mēs vēlamies tos lutināt. To, ka mums nav žēl tērēties mājdzīvnieku dēļ, redzējām arī pērn Naudas plānošanas centra un «GE Money Bank» rīkotajā zīmējumu konkursā skolēniem «Kā gudri iztērēt 100 latu», jo vairākums bērnu norādīja: viņi saviem mājdzīvniekiem nežēlotu pat lielas naudas summas,» stāsta Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja. «Bet tieši tāpat kā mums jāizvērtē prioritātes un jāmaina savi iepirkšanās paradumi, vērts apsvērt, vai lieki netērējam arī mūsu mājas mīluļu vajadzībām. Un jāatceras, ka ne vienmēr mājdzīvnieka laime slēpjas jaunās rotaļlietās vai dārgos našķos.»

Naudas plānošanas centrs atgādina, ka jebkuras neplānotas izmaksas var ietekmēt mūsu ģimenes budžetu, tāpēc arī izdevumus mājdzīvnieka uzturēšanai vajadzētu plānot, iekļaujot pie obligātajām ikmēneša izmaksām, piemēram, mobilajā naudas plānošanas rīkā «Naudas kontrolieris».

Naudas plānošanas centra ieteikumi, kā samazināt mājdzīvnieka uzturēšanas izmaksas:

1. Ved savu mājdzīvnieku uz regulārajām apskatēm un profilaktiskajām potēm. Tādā veidā izvairīsies no liekiem tēriņiem, kas var rasties, ja tavs mīlulis būs patiešām saslimis un tam būs nepieciešama reāla ārstēšana un profesionāļa palīdzība.

2. Ne vienmēr mājdzīvniekam jaunas rotaļlietas vajag iegādāties veikalā. Pašas labākās un iemīļotākās spēļmantas iespējams atrast arī starp dažādiem nevajadzīgiem sadzīves priekšmetiem vai dabā.

3. Kaut arī mēs vēlamies savam mājdzīvniekam izrādīt vislielākās rūpes, nevajadzētu pārspīlēt arī ar dzīvnieka mājokli, kas nebūt nav lēts. Dzīvniekam ir vienalga, vai viņš dzīvo vienkāršā būrītī vai vairākstāvu «savrupmājā» ar neskaitāmiem tornīšiem, vai viņš guļ tevis gatavotā, siltā guļvietā vai veikalā nopērkamā dārgā pēļu gultā.

4. Atceries par ekonomiskajiem pārtikas iepakojumiem arī savam mīlulim. Rūpīgi izpēti veikalu piedāvājumu — varbūt dzīvnieku barībā ar vienādu sastāvu ir būtiskas atšķirības cenā tieši zīmola dēļ. Tomēr, pirms mēģini savam mājdzīvniekam piedāvāt ko jaunu, uzreiz neiegādājies lielāko pieejamo iepakojumu — dzīvniekam tā vienkārši var negaršot. Atceries, ka lētāka būs arī sveramā barība — nevajadzēs lieki maksāt par iepakojumu.

5. Savam mājdzīvniekam aksesuārus, kā arī barību vari lētāk iegādāties internetā. Paskaties piedāvājumus, piemēram, portālā www.izpardosanas.lv.

6. Ja tavam mīlulim jādodas pie veterinārārsta, izpēti dažādu klīniku izmaksas. Noteikti atšķirsies cenas pilsētas centrā un nomalē. Tāpēc apsver, vai vari aizvest uz klīniku, kas atrodas nedaudz tālāk. Tajā pašā laikā par ietaupīto naudu varēsi iegādāties mīlulim barību, zāles vai kādu citu nepieciešamu lietu.

7. Nereti veterinārārsti vizītes laikā var piedāvāt dažādas preventīvas vakcīnas vai preparātus. Tev jāapsver, vai tavam mīlulim tas tiešām vajadzīgs — varbūt tam dzīves laikā ir pilnīgi neiespējami saslimt ar ārsta nosaukto slimību. 

8. Mēģini ik mēnesi atlikt kādu naudas summu arī savam mājdzīvniekam. Ja gadīsies kādi neparedzēti apstākļi un tavam mīlulim būs nepieciešama, piemēram, ārstēšana, iekrāta nauda noderēs.

9. Ja tavam mājdzīvniekam nepieciešami jauni aksesuāri, būrītis vai kas cits, izpēti interneta sludinājumu piedāvājumus. Tur nereti var atrast vajadzīgo par ļoti izdevīgām cenām vai pat iemainīt pret kādu tev vairs nevajadzīgu mantu. Mēģini sev ko noderīgu atrast sludinājumu portālā www.ss.lv vai www.zip.lv. Tikai atceries: lietotas mantas pirms izmantošanas rūpīgi nomazgā, lai izvairītos no slimību pārnēsāšanas.

10. Tomēr, pirms vispār iegādājies mājdzīvnieku, apdomā, vai varēsi atļauties katru mēnesi to pienācīgi aprūpēt (ņem vērā, ka būs nepieciešami līdzekļi ne tikai pārtikai, bet arī vakcinācijai un atkarībā no mājdzīvnieka būrītim, tualetei, pakaišiem, vitamīniem un citām lietām). Ja tomēr vēlies savā ģimenē jaunu draugu, rūpīgi apsver, vai tev vajadzīgs dārgs šķirnes dzīvnieks. Varbūt vari ņemt vienkāršu mīluli, ko noteikti atradīsi bez maksas, piemēram, dzīvnieku patversmēs — turklāt šādi būsi izdarījis labu darbu. Mīluli vari meklēt Juglas suņu patversmē, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos vai jebkurā citā tev mājām tuvā dzīvnieku patversmē. Sarakstu ar dzīvnieku patversmēm var atrast šeit: http://www.dzivniekusos.lv/index.php?m=patversmes

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv