Kā izvēlēties sev atbilstošu siltumnīcu? Attēlu galerija

Apollo

Nezini, kā izvēlēties sev atbilstošu siltumnīcu? Izmēru, karkasa materiālu un pārklājumu sortiments tirgū ir vairāk kā plašs, tomēr šie jautājumi ir aktuāli un ne līdz galam skaidri katru reizi, kad tiek apsvērta siltumnīcas iegāde. Palīdzēsim ar padomiem, kāda ir materiālu, izmēru un formas nozīme, lai atvieglotu piemērotākās siltumnīcas izvēli.

Gabarīti. Sāc ar izmēru - ko un cik daudz grasies audzēt? Jāņem vērā, ka tomātu stādus atkarībā no šķirnes jāstāda 50-70cm atstatumā, kas šajā jomā ir prasīgākie augi, tātad uz 10kvm ieteicams stādīt līdz 25 tomātu stādiem, kur vēl jāparedz taciņas, lai ērti iespējams piekļūt katram stādam. Ja vēlies vēl kādu gurķi, tad 3x4m siltumnīca būs īstais izmērs.

Laistīšana. Stādus būs nepieciešams pastāvīgi laistīt, tāpēc iesakām padomāt par laistīšanas sistēmu, kas šo darbu krietni atvieglo - atliek vien pieslēgt ūdens padevi un visi stādi saņems tiem tik ļoti nepieciešamo ūdeni bez īpašas saimnieka piepūles.

Vēdināšana. Tomāti būs daudz sulīgāki, ja augšanas vide tiks regulāri vēdināta, tāpēc jāpadomā arī par kādu jumt lūku sutīgākām vasaras dienām. Mūsdienīgākajām siltumnīcām iespējams uzstādīt automatizētas lūkas, kas pie noteiktas temperatūras atveras bez manuālas palīdzības.

Karkass. Siltumnīcu karkass mūsdienās pieejams no dažādiem materiāliem. Liela piekritība ir siltumnīcām ar metāla karkasu un šūnu polikarbonāta pārklājumu - polikarbonāta siltumnīcām. Tās ir izturīgas pret laika apstākļu ietekmi, spēj ilgi kalpot bez īpašas kopšanas un daudzus modeļus var atstāt bez demontāžas ziemas periodā, kas atkarīgs no lokšņu biezuma un siltumnīcas jumta formas. Lai arī mazāk izturīga, koka karkasa siltumnīca ar polikarbonāta jumta segumu saglabājas populārākais risinājums tieši konstrukcijas praktiskuma un pieejamības dēļ - tas ir kompromiss starp izturīgu konstrukciju un pieejamu cenu. Jāņem vērā arī fakts, ka pašmājas saimniecībā to ir vieglāk salabot, ja rodas tāda nepieciešamība.

Jumta un sienu segums. Siltumnīcas cena paliek vēl pieejamāka, ja par jumta segumu izvēlēsies plēvi, to ir arī viegli uzstādīt. Tomēr jāņem vērā, ka plēves ir ļoti dažādas, tāpēc ieteicams papētīt tās sastāvu un biezumu. Plēves vairumā gadījumu nepieciešams demontēt, jo ziemas apstākļos tās ļoti novalkājas un plīst. Šāda iemesla dēļ vairums cilvēku izvēlas tieši polikarbonātu, kas ir kā kompromiss starp stiklu un plēvi gan cenas, gan kopšanas ziņā.

Vieta. Saules enerģija ir jāizmanto ar pēc iespējas lielāku produktivitāti, līdz ar to zemes gabalā ir jāatrod vieta, kur saules stari piekļūs visas dienas garumā. Izvietot siltumnīcu ir ieteicams ar garāko malu no dienvidiem uz ziemeļiem - tā augi vairāk tiks pie saules stariem.

Interesanti. Izrādās, ka baziliks ne tikai lieliski garšo kopā ar tomātiem, bet šī kombinācija ir pat ļoti ieteicama arī siltumnīcā. Bazilikam ir spēja labvēlīgi ietekmēt tomātu veselību augšanas laikā, jo zaļuma lapas veido labvēlīgu mikrovidi un novērš nelabvēlīgo mikroorganismu ietekmi uz tomātu lapām. Starp citu, baziliku ieteicams audzēt arī siltumnīcās, kur aug gurķi un paprika. Līdzīga ietekme ir arī zaļajiem salātiem.

SIA NEO piedāvājumā Jūs varēsiet atrast plašu siltumnīcu klāstu vai polikarbonāta loksnes siltumnīcu renovācijai. Piedāvājam gan saņemt siltumnīcas mūsu birojā (Daugavgrīvas iela 45, Rīga), gan nodrošinām izdevīgus piegādes nosacījumus visā Latvijā. Piedāvājums apskatāms mājaslapā www.neoshop.lv. Tikai labākais Jūsu dārzam!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv