Kā izvēlēties tīrāko kabīni sabiedriskajā tualetē

Apollo
24 komentāri

Ne visas sabiedriskās tualetes ir vienādas – dažas patiešām var būt pārsteidzošas tīrības un privātuma oāzes, bet citas atgādina bēdīgi slaveno aino no filmas «Trainspotting». Maksa gan parasti tiek iekasēta abās, bet kā lai saprot, kura kabīne būtu piemērotākā šādām delikātām nodarbēm?

Kā izvēlēties tīrāko kabīni sabiedriskajā tualetē

Foto: Reuters/Scanpix

Par laimi, ir speciālisti, kas cenšas uz šādiem jautājumiem atbildēt. Viens no tiem ir doktors Mehmets Ozs (Mehmet Oz), kurš situāciju skaidrojis medicīnas forumā «Share Care».

Pēc viņa vārdiem, vairums sabiedrisko tualešu lietotāju pieturas pie «privātuma principa», tāpēc nekad neizvēlas durvīm tuvāko kabīni, bet izmanto kādu no tālākajām.

Tomēr šis princips nāk par labu privātumam, bet ne sanitārajām normām, proti, tieši durvīm tuvākā kabīne parasti ir retāk izmantotā un līdz ar to tīrākā no mikrobiem.

«Lai izvairītos no iespējamām infekcijām, iesaku jums izvēlēties tieši to kabīni, kas atrodas vistuvāk ieejas durvīm,» rekomendē eksperts.

Tiesa, doktora Oza padoms atšķiras no zinātniskā pētījuma rezultātiem, kas nesen publicēti žurnālā «New York Magazine».

Saskaņā ar šo pētījumu tālāko kabīni izvēlas sievietes, bet vīriešiem ir vai nu vienalga, vai arī viņi izvēlas durvīm tuvāko kabīni.

Līdz ar to ieteikums vīriešiem būtu izmantot pašu tālāko kabīni, savukārt sievietēm – tuvāko, protams, ja vien rindā jau negaida vesels bars mīņājošos čurātāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv