Kā mainīt ēšanas ieradumus diētas laikā

Apollo
8 komentāri

Pēc diētas beigām nolēmu paklausīt dietologam un centos turpināt ievērot «bez kviešu miltu un bez saldumu» diētu, tikai nedaudz «atvieglinātā» variantā. Tas nozīmē to, ka drīkst būt daži nelieli izņēmumi, bet ļoti jāuzmanās, lai šie retie iepriecinājumi pamazām nepāraug par pastāvīgiem ieradumiem.

Kā mainīt ēšanas ieradumus diētas laikā

Foto: http://www.flickr.com/photos/stewf/ http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Jau pirmajā «brīvā režīma» dienā sapratu, ka liela, balta un salda kafija ir kaut kas, no kā atteikties man nav nekādas vēlēšanās. Varētu diskutēt par apjomu, bet pilnīga atteikšanās nav manos spēkos.

Pēc dažām dienām iegriezos arī Makdonaldā. Sakarā ar to, ka pirms diētas šajā ēdnīcā viesojos praktiski reizi vai divas nedēļā, bija liela interese par to, kādas emocijas šī atkalredzēšanās manī radīs. Teikšu tā - ja galīgi nav ko ēst, var izvēlēties arī šāda tipa ēdnīcu, taču reāli manas jaunās garšas izjūtas teica, ka šis ēdieniņš man vairs nepatīk.

Vēl pirmajā mēnesī man bija pārbaudījums ar šokolādi. Īsti nevaru pateikt, kas šajā pārbaudījumā uzvarēja - es vai šokolāde. Iespējams, ka šokolāde, jo neizdevās no tās izvairīties, bet varbūt arī es, jo apēdu tikai 2 vai 3 nelielas konfektes. Šokolādes konfektes nācās notiesāt tāpēc, ka bija iestājusies pēkšņa psiho-fiziska nepieciešamība pēc kaut kā salda. Bažas radīja fakts, ka, iespējams, esmu «atkarīgs», jo šo neirozei līdzīgo sajūtu tiešām izdevās kliedēt ar pavisam niecīgu «Laimas» izstrādājuma devu.

Visā visumā pirmais «pēcdiētas» mēnesis pagāja vienkārši lieliski. Ja neskaita dažas šokolādes konfektes,  vienu Makdonalda apmeklējumu un 30 krūzes baltas kafijas, var uzskatīt, ka turējos ļoti tuvu «bez kviešu miltu un bez saldumu» diētai. Šī mēneša laikā kaut kur pazuda vēl aptuveni 2 kilogrami mana liekā svara.

Piebildīšu, ka šādu režīmu man reāli palīdzēja ievērot diētas laikā izmantotā edietas  produktu uzskaites sistēma, ko fiziski gan vairāk nepildīju, bet ikreiz, pirms izdarīt izvēli, savā prātā iztēlojos, ko gan es par šo produktu ierakstītu uzskaites lapā: cik liels ir porcijas apjoms, kāds ir pagatavošanas veids un vai man šis produkts tagad vispār ir vajadzīgs. Īpaši svarīgi katru reizi ir uzdot pēdējo jautājumu. Es tādā veidā lieliski spēju izvairīties no jebkādām sald-sāļām uzkodām un našķiem.

Ar tīru sirdsapziņu varu teikt vai pat garantēt sekojošo - ja cilvēks vispār ir spējīgs pirms ēšanas atbildēt uz edietas  vienkāršajiem jautājumiem, viņam ir krietni vieglāk kontrolēt apēsto produktu daudzumu un kvalitāti. Protams, atbildēšana uz dažiem jautājumiem vēl nesamazina pasūtītās maltītes apjomu, bet pieņemt pareizo lēmumu ir krietni vienkāršāk.

Produktu uzskaites un dozēšanas instrukcija šeit.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv