Kā neiekrist cilvēku tirdzniecības slazdā

Apollo
0 komentāru

NVO patvērums «Drošā māja» vērš sabiedrības uzmanību uz nopietno situāciju cilvēku tirdzniecības jomā.

Patvēruma «Drošā māja» preses konference.

Patvēruma «Drošā māja» preses konference.

Publicitātes foto

Ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju Latvijā, tās ietekmē pēdējā pusgada laikā trīskārtīgi pieaudzis upuru skaits, kuri cietuši no tādas cilvēktirdzniecības formas kā fiktīvās laulības. Īpaši daudz šādu laulību tiek slēgtas ar trešo valstu pilsoņiem, kuru mērķis ir iegūt pastāvīgās uzturēšanās atļauju Eiropas Savienībā. Šāda imigrācijas legalizācija ir cieši saistīta ar starptautiskiem noziedzības tīkliem, kuros tiek apgrozīti ievērojami finanšu līdzekļi. Valstis, kurās visbiežāk tiek slēgtas fiktīvās laulības, ir Īrija un Kipra.

Pēc Īrijas Tieslietu ministrijas pērn apkopotajiem datiem, tiek pieļauts, ka 4600 trešo pasaules valstu pilsoņu ir precējušies ar citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoni; 10% gadījumu šādas laulības noslēguši tieši Latvijas pilsoņi, no kuriem puse stājusies aprēķina laulībās ar Pakistānas, Indijas un Bangladešas pilsoņiem. Jau gada sākumā Eiropas Savienības padomes sēdē Īrijas tieslietu ministrs norādījis, ka šāda «nenormāla statistika nevar tikt uzskatīta par nejaušību».

Kontaktinformācija personām, kuras cietušas no cilvēktirdzniecības vai tām vajadzīga palīdzība, kā arī personas, kurām ir jebkāda informācija, kas var palīdzēt novērst šādus gadījumus:

• NVO patvērums «Drošā māja» (tālr. +371 67898343, e-pasts: drosa.maja@apollo.lv);

• Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļa cīņai ar cilvēku tirdzniecību (tālr. +371 67075344, e-pasts: tikpol@vp.gov.lv);

• Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments (diennakts tālruņa numurs ekstremālām situācijām +371 29287398, bezmaksas informatīvais tālrunis ceļotājiem 80005905).

• Uzziņu dienests 1188. Piezvanot uz šo numuru, jūs tiksiet savienoti ar attiecīgo iestādi vai organizāciju.

Vairāk informācijas par NVO patvērumu «Drošā māja» un kampaņu «Fiktīvas laulības — slazds!» skatiet šeit: http://www.patverums-dm.lv/new.php?lang=lv&id=1&n_id=28.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv