Kādas mēbeles padara interjeru smagāku? Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Līdztekus faktiskajam svaram katrai mēbelei ir arī savs vizuālais izmērs un svars, kas, iekārtojot telpu,  jāņem vērā tāpat kā reālie izmēri. Tā kā vizuālais svars ir iedomāts jēdziens, katra uztverē tas nedaudz atšķirsies, un ar to var spēlēties, padarot interjeru vieglāku vai gluži otrādi smagāku, nomācošāku.  

Atraktīvas formas krēsls spilgtā krāsā pieprasa vairāk brīvas telpas ap sevi: Meditation Pod, diz. Edra, Xcelsior. 2 attēli Atvērt

Atraktīvas formas krēsls spilgtā krāsā pieprasa vairāk brīvas telpas ap sevi: Meditation Pod, diz. Edra, Xcelsior.

Foto: Jolanta Tomševica, mebelnieki.lv

 

  • Novērtē mēbeles detaļas. Protams, ka lielgabarīta mēbeles jau tāpat izskatās masīvākas. Bet katrai mēbelei ir detaļas, kas vizuāli to palielina vai samazina. Piemēram, krēsls ar rokturiem izskatās lielāks nekā bez tiem.
  • Aplūko dažādā apgaismojumā. Spilgtā prožektoru gaismā mēbeles izskatās lielākas un iespaidīgākas, turpretim klusināts apgaismojums to izmērus vizuāli samazina.
  • Nebaidies no netradicionālā. Neierastas, atraktīva dizaina mēbeles piesaista uzmanību. Tāpēc, ja nepieciešams aizpildīt lielu telpu, meklē tieši šādu mēbeli – akcentu. Un otrādi – ja telpa ir maza, un to nepieciešams padarīt vizuāli vieglāku, labāk izvēlies kaut ko no standarta produkcijas - mēbeles, kas jau nākamajā dienā šķitīs ikdienišķas.
  • Pievērs uzmanību formai. Asimetriskas formas mēbeles šķiet lielākas nekā ģeometriski vienkāršu formu priekšmeti. Salīdzini, piemēram, taisnstūrveida kafijas galdiņu ar nesimetriskas formas galdu. Lai gan abi aizņem apmēram tādu pašu platību, otrais galds izskatīsies lielāks. Tas jāņem vērā arī, izkārtojot mēbeles telpā. Vairāk par mēbeļu izvietošanu lasi ŠEIT.
  • Novērtē mēbeles kājas. Mēbeles uz kājiņām izskatās vieglākas par tām, kas novietotas uz slēgtas pamatnes (cokola). Piemēram, dīvāns uz kājām un dīvāns ar veļas kasti vai ēdamistabas krēsls ar pārvalku līdz grīdai un krēsls uz šaurām kājiņām. Starp citu, telpu, kurā ir mēbeles uz kājiņām, arī vieglāk uzkopt.
  • Apskati mēbeles tekstūru. Pārvalki ar daudziem ornamentiem, rakstiem un apdare ar bagātu faktūru padara mēbeli greznu, bet smagnēju, salīdzinot ar mēbeli, kuras pārvalks ir atturīgs, bet virsma gluda. Piemēram, dīvāns ar gobelēnveida auduma tapsējumu izskatās lielāks un smagāks nekā tas pats dīvāns ar gludu ādas vai auduma apdari.  Ja mēbelei izvēlēts svītrains apdares audums, labāk to izkārtot horizontāli vai vertikāli, bet ne no stūra uz stūri, jo diagonālas līnijas padara mēbeli apjomīgāku.
  • Sajūti mēbeles krāsu, tās siltumu. Siltās krāsas – oranžais, brūnais, dzeltenais u.tml. padara interjeru omulīgāku, bet vienlīdz arī vizuāli mazāku. Tas attiecas ne tikai uz apdares materiāliem un tekstilijām, bet arī uz mēbelēm. Piemēram, oranžs klubkrēsls izskatīsies masīvāks par gaiši violetu. Svarīga ne tikai krāsa, bet arī tās intensitāte. Jo intensīvāka krāsa, jo vairāk uzmanības tā piesaista un šķiet smagāka. Arī viena un tā paša toņa dažādām nokrāsām var būt atšķirīgs svars. Tas pats attiecas uz virsmu apdari, piemēram, lakotu vai matētu virsmu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. oktobris

Vārda dienas

Elīna, Drosmis, DrosmaElīns, Elīne, Elina, Elika, Drošvaris, Drošvaldis, Drosmiņš, Drosme

Valūtu kursi

19.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv