Kādas mēbeles piemērotas bērnistabām?

Apollo
0 komentāru

Bērnu mēbelēm bieži vērojams divējāds  piedāvājums – funkcionālas, bet ļoti dārgas bērnu mēbeļu sistēmas, un lētas - atraktīvas mēbeles no nekvalitatīviem materiāliem.

Kādas mēbeles piemērotas bērnistabām?

Foto: IKEA

Ne vienmēr lētie risinājumi ir tie sliktākie. Ja mēbele tiek pirkta pāris gadiem, nav nepieciešams iegādāties dārgo variantu – galvenais izvēlēties bērnam drošu, ērtu un nekaitīgu. Bet tikai nedaudzos veikalos atrodamas patiešām kvalitatīvas mēbeles par pieņemamu cenu.

Kā  tās novērtēt? 

Iegādājoties svarīgi pārbaudīt:

* biežāk lietojamās daļas – cik izturīgas ir durvis, atvilktnes, ritenīši utt. Nevajag kautrēties un pārbaudīt, virinot vai atverot konkrētās detaļas vismaz desmit reižu – ja kaut kas jau veikalā ķeras, maz ticams, ka ikdienā kalpos ilgi.

* mēbeļu stūrus – tiem jābūt noapaļotiem (asi stūri var būt par traumu iemeslu mazākiem bērniem). Pārbauda gan vizuāli, gan mehāniski – ja pieaugušajam pēc viegla uzsitiena ar plaukstu pa mēbeles stūra malu rodas nepatīkamas sajūtas, bērns pēc lielāka trieciena var iegūt traumu.

* mēbeles stabilitāti - ļoti rūpīgi jānovērtē plauktu sistēmu un skapju stabilitāte, lai augstākie plaukti nevarētu uzgāzties bērnam virsū. Arī nokļūšanai uz gultiņu otrajā stāvā jābūt stabilai un drošai – redeļu kāpnes bērniem līdz pieciem gadiem nav ieteicamas. Arī tādas mēbeles kā, piemēram, regulējama augstuma krēsliņi (pie ēdamgalda) dažreiz mēdz būt izskatīgas, taču ļoti nestabilas; tiem jābūt aprīkotiem arī ar drošības jostām.

* furnitūru – jābūt noapaļotas formas rokturīšiem bez asām šķautnēm, spiciem galiem utt.

* materiālu – pirms iegādes noteikti vērts painteresēties ne tikai par materiālu, no kā izgatavota mēbele, bet arī par tās pārklājuma veida – lamināta, krāsojuma, lakojuma nekaitīgumu bērna veselībai. Par to liecina nevis pārdevēja mutisks apgalvojums, bet konkrēts sertifikāts, kas pievienots mēbelei.

Ņem vērā: Bērna veselībai kaitējumu var nodarīt krāsu, laku un līmes izgarojumi; nolupumi, kurus var iebāzt mutē; skabargas; konstrukciju stabilitātes trūkums utt.

Par to vērts padomāt

* Lai telpu lieki nepieblīvētu, ieteicams pirkt tikai pašas nepieciešamākās mēbeles. Istabas minimums – gulta, skapis/noliktava un darba/ rotaļu vieta. Galvenais jāizvērtē, kādām funkcijām mēbeles nepieciešamas un cik intensīvi katru no tām lietos.

* Tik populārās divstāvu sistēmas ir ērtas vairākiem bērniem, bet apgrūtina vecāku kontaktu ar bērnu un iespēju apsēsties līdzās gultiņai palasīt pasaku utt.

* Gandrīz pusi diennakts bērns pavada gultiņā. Tāpēc šajā mēbelē vērts investēt visvairāk – iegādāties kvalitatīvu gultu un matraci, ko varēs izmantot ilgāku laiku. Gultas, kurām norobežoti gali, derēs bērniem tikai līdz noteiktam vecumam (garumam). Izņēmums – speciālas konstrukcijas pagarināmas gultas.

* Savukārt, skapi, plauktu un darba galdu iespējams izveidot pašiem no bērna veselībai nekaitīga, demokrātiska un turklāt Latvijā ražota materiāla – saplākšņa.

Vairāk par mēbelēm pirmklasniekam lasi ŠEIT.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. novembris

Vārda dienas

Zeltīte, AndisAndars, Jona, Zlata, Zeltiņa, Zelta, Viliberts, Vilibalds, Vilfrīds, Vilfrida, Vigurds, Vigra, Vigorts, Vigors, Ando, Andijs, Andejs, Jonass

Valūtu kursi

21.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv