Kādas veselības norādes drīkstēs izmantot reklāmai

Apollo
0 komentāru

Melnā tēja palīdz jums koncentrēties. Piena un siera produkti labvēlīgi ietekmē zobu veselību. Šādus un līdzīgus paziņojumus drīzumā vairs nevarēs atrast uz Eiropas Savienības valstu veikalos nopērkamajiem produktiem, jo pēc sešu gadu darba Eiropas Komisija trešdien apstiprināja pirmo sarakstu ar 222 atļautajām veselīguma norādēm.

Kādas veselības norādes drīkstēs izmantot reklāmai

Foto: Evija Trifonova/Leta

Saraksts ir balstīts uz pamatotiem zinātniskiem ieteikumiem, un to izmantos visās 27 ES valstīs. Ar tā palīdzību līdz šā gada beigām no tirgus tiks izņemtas maldinošas norādes. 

Veselības un patērētāju politikas komisārs Džons Dalli teica: » ES mērogā atļauto veselīguma norāžu saraksts būs pieejams tiešsaistē un ļaus patērētājiem jebkurā ES valstī izdarīt informētu izvēli. Norādes, kurām nav zinātniska pamatojuma, pēc īsa pārejas perioda tiks izņemtas no tirgus. Pārtikas ražotājiem šis saraksts nodrošina arī juridisku skaidrību par to, kādas veselīguma norādes ir vai nav atļautas. Tiks samazināts arī administratīvais slogs, jo turpmāk visas tiesībaizsardzības iestādes, pārbaudot, vai attiecīgā norāde ir vai nav maldinoša, varēs paļauties uz vienu atļauto veselīguma norāžu sarakstu.»
Reģistrā ir apskatāmi gan akceptētie, gan noraidītie reklāmas paziņojumi.

Komisārs Dalli piebilda: «Darbs vēl nav padarīts, un Komisija, kuras rīcībā ir vajadzīgais zinātniskais pamats, tagad koncentrēsies uz to, lai pabeigtu darbu pie tām norādēm, par kurām lēmums vēl nav pieņemts.»

Pārtikas ražotājiem būs pusgads, lai pielāgotos jaunajām prasībām. No 2012. gada decembra sākuma norādes, kurām nebūs piešķirta atļauja vai kuras nebūs izskatīšanas procesā, tiks aizliegtas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv