Kadastrālās vērtības izmaiņas dzīvokļiem Liepājā gaidāmas tikai pilsētas klusajā centrā

Apollo
5 komentāri

Kadastrālās vērtības izmaiņas 2014.gadā dzīvokļiem Liepājā gaidāmas tikai pilsētas klusajā centrā, bet pārējā pilsētas teritorijā dzīvojamiem īpašumiem bāzes vērtību izmaiņu nebūs, liecina informācija Valsts zemes dienesta (VZD) mājaslapā.

Kadastrālās vērtības izmaiņas dzīvokļiem Liepājā gaidāmas tikai pilsētas klusajā centrā

Foto: Apollo/R.Oliņš

Liepājas klusajā centrā iepriekšējā periodā notikušie darījumi ar dzīvokļiem liecina, ka kadastrālās vērtības ir augstākas par tirgus vērtībām. Līdz ar to bāzes vērtība dzīvojamām telpu grupām klusajā centrā 2014.gadā tiks samazināta no 160 uz 140 latiem par kvadrātmetru.

Izmaiņas Liepājā sagaidāmas arī komercdarbības objektiem. Pamatojoties uz dzīvojamo īpašumu vērtības līmeni un pieejamo nekustamo īpašumu tirgus darījumu informāciju, tiks palielināta bāzes vērtība komercdarbības ēkām pilsētas centram pieguļošajā teritorijā «Klusais centrs» (no 90 uz 100 latiem par kvadrātmetru). Savukārt Jaunliepājā un Ezermalā (nejaukt ar Ezerkrastu) būs bāzes vērtības samazinājums no 90 uz 85 latiem par kvadrātmetru, bet Ziemeļu priekšpilsētā - no 100 uz 85 latiem par kvadrātmetru.

Nedaudz šaurāku teritoriju skars bāzes vērtību izmaiņas komercdarbības telpām. Ņemot vērā dzīvojamo telpu cenu līmeni, komercdarbības telpām bāzes vērtība pieaugs Brīvības ielas rajonā (no 100 uz 110 latiem par kvadrātmetru), savukārt samazināsies Ezermalā un Ziemeļu priekšpilsētā (no 110 uz 100 latiem par kvadrātmetru).

Bāzes vērtības zemei nevienā īpašumu grupā Liepājā 2014.gadā nemainīsies. Kadastrālo vērtību kopsumma Liepājas pilsētā kopumā ēkām samazināsies par 1%, savukārt zemei nemainīsies.

VZD katrai pašvaldībai ir sagatavojis pārskatu par kadastrālo vērtību izmaiņām 2014.gadā, ko ietekmējušas nekustamā īpašuma tirgus tendences un citi vērtību noteicošie faktori. Nosakot bāzes vērtības 2014. gadam, tika izmantoti 2011. un 2012.gadā notikušie darījumi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv