Kādi vitamīni palīdz seksuālai varēšanai un gribēšanai

Apollo
26 komentāri

Neviens ne mirkli neapšaubīs to, ka vitamīni ir ļoti vērtīgi cilvēku veselībai. Savukārt, ne katrs zina, ka to trūkums pazemina organisma funkcijas, kas saistītas ar seksualitāti.

Kādi vitamīni palīdz seksuālai varēšanai un gribēšanai

Foto: WGyuri, CC BY-NC-ND 2.0

Austrāļu pētnieki secinājuši: A, C un B grupas vitamīnu trūkums pazemina libido, ko nosaka hormonu sintēze.

Vīriešiem testosterona veidošanās un vienlaicīgi sievišķo hormonu nomākšana notiek pateicoties retinolam, kas ir A vitamīns. Sievietēm šī vitamīna trūkums izraisa intīmas tuvības vēlmes mazināšanos, ko pavada mitruma mazināšanās makstī.

E vitamīna (tikoferola) deficīts nomāc procesu, kas atbildīgs par asiņu piegādi ģenitālijām. Sievietēm neizdalās dabīgā lubrikācija, vīriešiem vājinās erekcija. Tāpat E vitamīns piedalās estrogēna veidošanā, kas atbildīgs par dabīgo uzbudinājumu. 

Labi zināms, ka askorbīnskābei vai C vitamīnam piemīt antioksidanta efekts: vīriešu pilnvērtīga erekcija un sieviešu orgastiskās spējas saistītas ar asinsvadu sieniņu elastību. C vitamīns nodrošina labu asinsvadu stāvokli. Tāpat šis vitamīns nodrošina adrenalīna sintēzi un labvēlīga emocionāla stāvokļa veidošanos uzbudinājuma laikā.

Savukārt B grupas vitamīni atbildīgi par cilvēka organisma enerģētiskām iespējām, impulsu nodošanu nervu šūnās un dzimumhormonu sintēzi. Ja B vitamīnu organismā pietiek, tad ar cilvēka seksualitāti viss ir kārtībā. Tātad, rūpējoties par sabalansētu diētu, iespējams ilgstoši saglabāt savas seksuālās spējas bez palīglīdzekļiem. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv