Kādu profesiju saviem bērniem izvēlētos vecāki

Apollo
0 komentāru

Vairāk nekā trešdaļa Latvijas vecāku jeb 35% savam bērnam nākotnē vēlas uzņēmēja karjeru, liecina «Swedbank» veiktais pētījums.

Ian BC North

Ian BC North

Foto: CC Licence

Popularitāti saglabājusi ārsta profesija, ko norādījuši 29% aptaujāto vecāku, baņķiera vai finanšu speciālista - 23% un arhitekta - 21% profesija. Pēc gada pārtraukuma piecu populārāko vidū atgriezusies jurista profesija, ko nosauca 27% vecāku.

«Swedbank» jau piekto gadu pēc kārtas veikusi pētījumu, aptaujājot esošos un topošos vecākus par vēlamo nākotnes profesiju viņu bērniem

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aptauju, daļēji popularitāti zaudējušas tādas vēlamās bērnu nākotnes profesijas kā arhitekts - no 33% pērn uz 21% šogad, dizainers - no 23% pērn uz 17% šogad, žurnālists vai sabiedrisko attiecību speciālists - no 13% pērn uz 7% šogad, kā arī sportists - no 18% pērn uz 13% šogad.

Visiecienītākā profesija - uzņēmējs - šogad piedzīvojusi popularitātes kritumu tikai par vienu procentpunktu - no 36% pērn uz 35% šogad, savukārt ārsta profesijas popularitāte par vienu procentpunktu ir pieaugusi - no 28% pērn uz 29% šogad.
«Šis ir jau piektais gads, kad veicam aptauju par vecāku vēlamajām profesijām viņu bērniem, un ir redzams, ka iecienītākās profesijas šajā laikā praktiski nav mainījušās. Lai gan privātuzņēmēja profesijas popularitāte gadu gaitā ir samazinājusies, liela daļa vecāku joprojām vēlas, lai viņu bērni paši būtu noteicēji pār savu karjeru un ienākumiem. Tāpat sabiedrības acīs prestižu saglabā tādas profesijas kā ārsti, arhitekti, finanšu speciālisti un juristi. Priecājamies redzēt, ka arvien vairāk vecāku plāno bērnu nākotni ilgtermiņā un laikus sāk veidot finanšu uzkrājumus, lai nodrošinātu bērniem iespēju kļūt par konkurētspējīgiem profesionāļiem savā izvēlētajā darbības nozarē,» skaidro «Swedbank» valdes loceklis Latvijā un Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Ģirts Bērziņš.

Lauku teritorijās dzīvojošie gandrīz divreiz biežāk nekā Rīgas iedzīvotāji norādījuši, ka nākotnē saviem bērniem vēlētos mākslinieka profesiju - atbildi norādījuši 16% lauku iedzīvotāju un 9% Rīgas iedzīvotāju, savukārt Rīgā dzīvojošie divreiz biežāk vēlētos, lai viņu bērns kļūtu par pilotu - 12% Rīgā dzīvojošo pret 6% lauku iedzīvotāju.

Respondenti ar augstākiem ienākumiem biežāk vēlas redzēt savus bērnus kā uzņēmējus vai arhitektus - attiecīgi 50% un 44% respondentu ar mēneša ienākumiem virs 600 latiem. Turpretī iedzīvotāji ar mēneša ienākumiem līdz 150 latiem biežāk vēlētos bērnus redzēt kā sportistus - 22%, kā arī skaistumkopšanas speciālistus vai frizierus - 10%.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

19.09.2017
Ienākt apollo.lv