Ļaksam un Umbraško Eiropas Izaicinājuma kausā dramatisks zaudējums

1 komentārs

Dramatisku zaudējumu Eiropas Izaicinājuma kausa spēlē otrdien piedzīvoja latviešu basketbolistu Māra Ļaksas un Jura Umbraško pārstāvētā Igaunijas komanda Rakveres «Tarvas», kas ar 64:65 (9:16, 12:6, 20:18, 23:25) savā laukumā piekāpās Francijas klubam Dižonas «JDA Basket».

Rakveres klubs tādējādi piedzīvojis zaudējumus abās aizvadītajās turnīra spēlēs.

Vēl četras minūtes pirms cīņas beigām mājinieki atradās vadībā ar desmit punktu pārsvaru, tomēr pēdējā minūtē pārsvars tika izsēts. Viesi panākumu nodrošināja ar precīzu tālmetienu 11 sekundes pirms cīņas beigām, bet Ļaksas tālmetiens trīs sekundes pirms finālsvilpes bija neprecīzs.

Ļaksa laukumā pavadīja 32 minūtes un guva deviņus punktus, realizējot divus no četriem divpunktu metieniem, vienu no 11 tālmetieniem un abus soda metienus. Latvieša kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, divas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Savukārt Umbraško 25 nospēlēto minūšu laikā tika pie astoņiem punktiem, raidot grozā divus no pieciem tālmetieniem un abus soda metienus, toties kļūdoties visos trīs divpunktu metienos. Tāpat viņš iekrāja četras bumbas zem groziem, pa vienai rezultatīvai piespēlei un pieļautai kļūdai, kā arī izpelnījās trīs piezīmes un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu.

Ar diviem zaudējumiem divās spēlēs «Tarvas» komanda A apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik ieņem pēdējo, ceturto, vietu.

Kā ziņots, zaudējumu Eiropas Izaicinājuma kausa turnīra otrajā spēlē otrdien piedzīvoja latvieša Ojāra Siliņa pārstāvētā Itālijas komanda «Reggio Emilia», ciešot pirmo neveiksmi sacensībās. E apakšgrupas mačā «Reggio Emilia» izbraukumā ar rezultātu 71:75 (20:16, 12:21, 20:14, 19:24) piekāpās Somijas klubam Kotkas «TEHO Sport», kam tas bija pirmais mačs sacensībās.

Siliņš laukumā pavadīja 25 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā guva četrus punktus, realizējot divus no četriem divpunktu metieniem, toties kļūdoties abos tālmetienos. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu.

Ar vienu uzvaru divās spēlēs «Reggio Emilia» pašlaik ir E grupas kopvērtējuma līdervienība.

Eiropas Izaicinājuma kausā sākotnēji komandas sadalītas astoņās grupās, pa četrām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās komandas iekļūs «Top 16» turnīrā, kur vienības atkal tiks sadalītas grupās, pa četrām komandām katrā.

Savukārt tad pēc divu apļu turnīra divas labākās vienības no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji kvalificēsies finālčetrinieka turnīram.