Kalvītis dažus aizgājušos vecbiedrus dēvē par atbirām

Apollo
0 komentāru

Vairāku Tautas partijas (TP) vecbiedru aiziešana nav jāuzskata par partijas šķelšanos, norāda viens no TP līderiem Aigars Kalvītis.

Aigars Kalvītis

Foto: Lita Krone/LETA

Ekspremjers uz jautājumu par Vairas Paegles un Dzintara Ābiķa aiziešanu no partijas intervijā aģentūrai BNS atbildēja, ka partijas šķelšanās būtu, ja no tās aizietu divi spilgti līderi, bet «tās [aizgājušie un izslēgtie partijas biedri] ir tikai tādas atbiras».

«Ko nozīmētu šķelšanās? Šķelšanās būtu tad, ja sašķeltos Kalvītis ar Šķēli, tā gan būtu partijas šķelšanās. Tas, ka aiziet Paegle, Lagzdiņš vai Ābiķis, parāda vien to, ka viņi nav šīs ideoloģijas piekritēji. Viņiem ir brīvas tiesības to darīt. Tā nav šķelšanās. Tās ir tikai politiķu atbiras, kuras meklē sev labāku laivu, kurā iesēsties un tikt ievēlētiem nākamajā Saeimā,» Kalvītis paskaidroja.

Viņaprāt, tieši šā iemesla dēļ vairāki vecbiedri arī nolēma aiziet.

Jau vēstīts, ka TP valde 21. septembrī no biedru rindām izslēdza ilggadējo kolēģi un Saeimas deputātu Dzintaru Ābiķi. Tas bija vienbalsīgs TP valdes lēmums, jo Ābiķis balsojis par mājokļa nodokļa likumprojektu, tādējādi rīkojoties pretēji partijas viedoklim ļoti būtiskā jautājumā.

Savukārt pēc izplatītā paziņojuma par Andra Šķēles gatavību atgriezties partijas vadībā, to vedot pretim 10. Saeimas vēlēšanām, par aiziešanu no partijas paziņoja Saeimas deputāte un viena no TP dibinātājām Vaira Paegle, kura partijā oficiāli vairs nav kopš 21. oktobra.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv