Kampars: netrūkst tādu, kas nav sapratuši - 2008.gada vairs nebūs

Apollo
0 komentāru

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (V) norāda uz kādu nopietnu problēmu, proti, uzņēmēju vidē netrūkst tādu, kas nav sapratuši, ka 2008.gada vairs nebūs.

Kampars: netrūkst tādu, kas nav sapratuši - 2008.gada vairs nebūs

Foto: Ieva Čīka/LETA

Intervijā laikrakstam «Diena» Kampars piekrita, ka Latvijā veidojas «divu ātrumu sabiedrība» - viena daļa atkopjas no krīzes, bet otra netiek ārā no purva.

«Tam es varētu piekrist. Ir uzņēmumi, kuri attīstās, un ir tādi biznesmeņi, kuri turpina rīkot viesības uz savām jahtām un žēloties, gaidīt atgriežamies 2008.gadu, kad atkal varēs cits citam pārdot nekustamos īpašumus,» norādīja ekonomikas ministrs.

Runājot par sabiedrību, viņš norādīja uz strukturālu problēmu. «Latvijai sociālais budžets procentuāli pret kopproduktu ir viens no lielākajiem Eiropā. Un valsts, ja tā gribēs attīstīties, ieguldīt infrastruktūrā, ilgi nevarēs tā pavilkt. Politiķiem būs jāpieņem smagi lēmumi,» uzskata Kampars.

Viņš paskaidroja, ka 350 - 400 miljoni latu, kas attiecas uz dažādiem pabalstiem, nav salāgojami ar ekonomisko situāciju. «Es neesmu sociālā budžeta eksperts, apzinos arī, ka šajā pabalstu/atlaižu sadaļā daudz kas saistīts ar tiesisko paļāvību, to tā nevar uzreiz atcelt, tomēr būtiskas reformas ir nepieciešamas,» norāda ministrs.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv