Kampars nosoda «Rīgas siltuma» privatizāciju «pa sētas durvīm»

Apollo
0 komentāru

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) nosoda veidu, kā Rīgas domes (RD) amatpersonas virza uzņēmuma «Rīgas siltums» kontrolpaketes pārņemšanu, aizmuguriski vienojoties ar «Dalkia» un dibinot kopuzņēmumu, par kura vadītāju plānots iecelt «Dalkia» pārstāvi.

Artis Kampars

Foto: Lita Krone/LETA

Ministrs norāda, ka, iespējams, tas ir veids, kā kaut vai caur sētas durvīm īstenot «Dalkia» ambiciozos mērķus privatizēt  uzņēmumu un atstāt valdību bez jebkādas teikšanās iespējām Latvijā lielākajā siltumenerģijas uzņēmumā, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrijā.

Kampars arī nenoraida iespēju vērsties tiesībsargājošās instancēs, ja minētā shēma tiks īstenota dzīvē.

«Kāpēc plānotajā kopuzņēmumā Rīgas domei piederētu vien 51% vai pat 49% kapitāldaļu? Vai tas liecina, ka pārējās kapitāldaļas piederētu «Dalkia», kas nozīmētu šī uzņēmuma ievērojamu ietekmes pieaugumu «Rīgas Siltumā»? Jāņem vērā, ka līdz šim «Dalkia» ietekme uzņēmumā bija minimāla – vien 2%. Ja šāda Rīgas domes virzītā shēma īstenosies, tad tas būs precedents, kā mūsdienās visu degungalā var realizēt slēptu privatizāciju,» spriež Kampars.

Par kopuzņēmuma izveidošanu pašvaldība no «Dalkia» saņemtu 14 miljonus latu, kas vēl vairāk pastiprina aizdomas par slēptas privatizācijas mēģinājumu, uzskata ministrs.

Viņš uzsver, ka ne Ekonomikas ministrijas, ne valdības rīcībā nav pārliecinoši argumenti, kas skaidri apliecinātu, ka «Dalkia» ietekmes palielināšana «Rīgas siltumā» tiek veikta rīdzinieku interesēs.

Kampars norāda, ka uzņēmuma kontrolpaketes jautājuma virzīšana uzsākta, nekonsultējoties ar valstij piederošo kapitāldaļu turētāju, lai arī Latvijas valsts ir nozīmīgs uzņēmuma akcionārs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv