Kampars pārliecināts, ka cilvēki atgriezīsies Latvijā

Apollo
0 komentāru

Ekonomikas ministrs Artis Kampars ir pārliecināts, ka Latvijas iedzīvotāji, kas pašlaik lielā skaitā devušies darba meklējumos ārpus Latvijas, atgriezīsies dzimtenē, tiklīdz ekonomika atkopsies.

Kampars pārliecināts, ka cilvēki atgriezīsies Latvijā

Foto: Ieva Čīka/LETA

Pēc viņa teiktā, latviešu izbraukšana patlaban ir ļoti nopietna problēma. «Protams, man ļoti nepatīk, ka latvieši brauc ārā no Latvijas, bet tāda ir objektīvā realitāte. Īpaši krīzes brīžos, kad cilvēki izmanto brīvā tirgus iespējas... Es tam piekrītu, ka tā ir ļoti nopietna problēma. Manuprāt, pat viena no nopietnākajām. Tomēr šī problēma risināsies dabīgi. Ja Latvija strauji atdzīvosies un šeit strauji parādīsies darba vietas, manuprāt, cilvēki, kas būs aizbraukuši, labprāt atgriezīsies strādāt un dzīvot Latvijā. Es vēl nesen runāju ar kādu cilvēku, kurš ir daudz izbraukājies, strādājot citās valstīs. Viņš atzina, ka viņam daudz labāk patīk atrasties šeit, Latvijā, un viņš te arī paliktu, ja vien būtu puslīdz normālas darba iespējas,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» pastāstīja Kampars.

Viņš nenosauca kādus konkrētus pasākumus, kas ļautu pašlaik šo problēmu risināt. «Es nedomāju, ka valdībai ir kaut kādas iespējas šeit cilvēkus noturēt. Brīvais darba tirgus ir brīvais darba tirgus. Tas piedāvā dažādas iespējas. Vienīgais, kas šādā gadījumā atliktu, ir to slēgt. Tad Latvijai ir jāliek žogi apkārt, un visiem, kuri lidostā vēlas braukt prom, jāliek administratīvā veidā maksāt kaut kādas nodevas,» klāstīja ekonomikas ministrs.

Uz jautājumu par ilgtermiņa migrācijas politikas veidošanu Kampars vien norādīja, ka, viņaprāt, ekonomikas atkopšanās situāciju atrisinās. «Ja runā par divu triju gadu perspektīvu... Gribu vien teikt, ka Spānijā, uz kurieni mūsu cilvēki bieži brauca, un Lielbritānijā, kas arī ir ļoti iecienīta, ir lieli budžeta deficīti un vēl nav zināms, kā tiks uzlabota sociālā situācija. Nav nekādas paradīzes Zemes virsū. Arī tur cilvēki strādā ļoti, ļoti smagi. Ja ekonomika atdzīvosies Latvijā, cilvēki brauks atpakaļ,» atzina ekonomikas ministrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv