Kampars: situācija valstī uzlabojas straujāk nekā prognozēja

Apollo
0 komentāru

Ekonomikas ministrs Artis kampars (JL) trešdien valdībā kolēģus iepazīstinās ar Ekonomikas atveseļošanās plāna ieviešanas norisi un jau tagad ministrs atzīst, ka ekonomiskā situācija valstī uzlabojas straujāk nekā iepriekš prognozēts, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrijā.

Artis Kampars

Foto: Ieva Čīka/LETA

Ministrs ir pārliecināts, ka valstī ir pārvarēts recesijas smagākais posms.

«Statistikas dati liecina, ka ir notikušas nozīmīgas makroekonomiskās korekcijas attīstības virzienā. Ekonomikā ir noticis pavērsiens. Notiek pārēja uz ilgtspējīgu ekonomikas modeli, kurā galvenais dzinējspēks ir uz eksportu orientēti apstrādes rūpniecības un pakalpojumu sektori. Svarīgi, ka smagā piezemēšanās pēc treknajos gados mākslīgi radītā burbuļa ir ļāvusi valstij un uzņēmējiem pārvērtēt prioritātes,» klāsta Kampars.

Tomēr ministrs arī uzsver, ka šobrīd Latvijā ekonomikas atlabšana vēl ir vērtējama kā trausla. Tāpēc svarīgi mērķtiecīgi iespēju robežās turpināt Ekonomikas atveseļošanas plāna īstenošanu.

Pērn novembrī Ministru kabinetā tika apstiprināts Ekonomikas atveseļošanas plāns, kas paredzēja valstij pieejamos resursus koncentrēt prioritāriem segmentiem – konkurētspējīgiem uzņēmumiem ar augstu izaugsmes un eksporta potenciālu, apstrādes rūpniecības nozarēm ar nozīmīgu ieguldījumu pievienotās vērtības un eksporta pieaugumā, kā arī uz eksportu orientētām pakalpojumu nozarēm.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv