Kanāda sagrauj Vāciju, ceturtdaļfināls pret Krieviju

Vankūveras olimpisko spēļu play-off cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Kanādas valstsvienība naktī uz trešdienu ar 8:2 sagrāva Vācijas hokejistus.

Drew Doughty & Jarome Iginla

Kanādas izlasē pēc zaudējuma amerikāņiem bija veiktas izmaiņas dažos virknējumos, bet vārtos vietu ieņēma Roberto Luongo. Kanādiešu spiediens uz Vācijas valstsvienības vārtiem pirmajās 20 mača minūtēs bija milzīgs, tomēr momentu realizācija mājiniekiem kliboja. Vienīgos vārtus pirmajā trešdaļā 11. minūtē no Denija Hītlija piespēles guva Džo Torntons.

Otrā perioda 3. minūtē pēc kanādiešu aizsarga Šeja Vēbera ļoti spēcīga metiena ripa cauršāva Vācijas izlases vārtu tīklu, un tiesneši tikai pēc videoatkārtojuma noskatīšanās atzina, ka vārtu guvums patiešām ir bijis. Pagāja tikai nedaudz vairāk par minūti un ripa trešo reizi ielidoja Tomasa Graisa sargātajos všrtos, kad vairākuma izspēli ar precīzu metienu pabeidza Džeroms Iginla.

Trešdaļas turpinājumā vācieši divreiz pēc kārtas spēlēja vairākumā, taču pārspēt Luongo neizdevās. Turpretī jau vienādos sastāvos pretuzbrukumā 4:0 Kanādas labā ar spēcīgu un precīzu plaukstas metienu panāca Iginla, gūstot jau savus piektos vārtus šajā turnīrā. Pēc neilga laika par pārkāpumu pret Riku Nešu tika nozīmēts soda metiens, kuru neizdevās realizēt Sidnijam Krosbijam, bet perioda 17. minūtē Vācijas komanda vienus vārtus tomēr atguva, kad, apslidojis vārtus, Luongo pārspēja uzbrucējs Marsels Gocs.

Pēdējā trešdaļā bija nospēlētas tikai 70 sekundes, kad pēc Ērika Stāla piespēles piektos vārtus Kanādas izlases labā guva Krosbijs, bet 7. minūtē pēc Brendena Morouva piespēles 6:1 panāca Maiks Ričardss. Pēc tam vāciešiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tas beidzās ar Skota Nīdermaijera gūtiem vārtiem pretuzbrukumā. Nešs 17. minūtē pretuzbrukumā guva astotos vārtus Kanādas labā, bet pēdējā mača minūtē vācietis Manuels Klinge uzstādīja spēles galarezultātu - 8:2.

Luongo šajā mačā atvairīja 21 no 23 vāciešu metieniem, bet Graiss spēja neitralizēt 31 no 39 kanādiešu raidījumiem.

Kanādas valstsvienība ceturtdaļfinālā spēlēs pret Krieviju, un šis mačs sāksies pulksten 2.30 naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika.