Kanādas hokejisti sagrauj Norvēģiju

Vankūveras olimpisko spēļu A apakšgrupas turnīra spēlē Kanādas hokejisti naktī uz trešdienu ar 8:0 pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Sidney Crosby & Jarome Iginla

Pirmajās 20 minūtēs kanādieši vairāk kontrolēja ripu un divreiz spēlēja vairākumā (norvēģi vienreiz), tomēr par lielu spiedienu uz Norvēģijas izlases vārtsarga Pala Grotnesa vārtiem nebija ne runas. Vairāk par Sidnija Krosbija divām izdevībām gūt vārtus atmiņā palika divi efektīgi spēka paņēmieni Raiena Geclafa izpildījumā.

Otrā perioda sākumā kanādieši tomēr guva vārtus, kad 3. minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Džeroms Iginla. Pēc pāris minūtēm aizsarga Krisa Prongera metienu vārtu priekšā pielaboja Denijs Hītlijs, panākot 2:0 Kanādas izlases labā. Turpinājumā norvēģiem bija iespēja spēlēt pat lielajā vairākumā, taču kanādieši to izturēja un 12. minūtē Maiks Ričardss guva trešos vārtus.

Pēdējās trešdaļas 5. minūtē 4:0 panāca viens no aktīvākajiem hokejistiem Kanādas izlases sastāvā Geclafs, kura dalība olimpiskajās spēlēs vēl neilgi pirms turnīra bija apdraudēta savainojuma dēļ. Perioda 7. minūtē kanādieši atkal realizēja vairākumu, kad ar neatvairāmu metienu izcēlās Hītlijs, gūstot savus otros vārtus mačā.

Pēc minūtes lielisku Krosbija un Rika Neša saspēli pabeidza Iginla, arī gūstot savus otros vārtus un panākot jau 6:0. Arī ar to norvēģu aizsardzības demolēšana nebeidzās, jo 12. minūtē septītos vārtus Kanādas izlases labā guva Korijs Perijs. Bet nepilnas divas minūtes līdz mača beigām izcēlās Riks Nešs, uzstādot spēles galarezultātu.

Jāpiebilst, ka kanādiešu vārtus šajā mačā sargāja Vankūveras «Canucks» vārtsargs Roberto Luongo, kurš atvairīja visus 15 norvēģu metienus. Tikmēr Kanādas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 42 reizes - pa četrām ripām ielaida Grotness un Andre Lisenstens.

Citā šīs apakšgrupas mačā ASV izlases hokejisti otrdienas vakarā ar 3:1 pieveica Šveices valstsvienību.