Kanādas hokejisties trešo reizi triumfē olimpiskajās spēlēs

Vankūveras olimpisko spēļu turnīra finālmačā Kanādas valstsvienība ar 2:0 pieveica ASV hokejistes.

Spēles rezultātu cīņas 14. minūtē atklāja Kanādas komanda jaunākā spēlētāja Marī-Filipa Pulēna, bet pēc nepilnām trim minūtēm tikai 18 gadus vecā hokejiste dubultoja mājinieču pārsvaru.

Kanādiešu vārtsardze Šenona Šabadoša šajā mačā atvairīja visus 28 pretinieču metienus, bet viņas kolēģe ASV komandas vārtos Džesija Vetere neitralizēja 27 no 29 metieniem.

Atgādinām, ka bronzas medaļas ieguva Somijas hokejistes, kas papildlaikā ar 3:2 uzvarēja 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu vicečempiones zviedrietes.

Kanādietes triumfēja jau trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Tikai pirmajā turnīrā, kad sieviešu hokejs debitēja olimpiskajās spēlēs, 1998. gadā Nagano zelta medaļas izcīnīja ASV hokejistes.