Kaņepe — iespējamais līdzeklis ādas iekaisumu ārstēšanai?

Apollo
0 komentāru

Jaunie poļu zinātnieku (Pjotra Kupčika, Adama Reiha un Jaceka Šepetovska) pētījumi atklājuši iespējamību, kā varētu lietot kaņepi medicīnā.

Kaņepe — iespējamais līdzeklis ādas iekaisumu ārstēšanai?

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Kannabionīdi un to atvasinājumi iekļaujas grupā, kurā ir vairāk nekā 60 bioloģiski aktīvu ķīmisko aģentu, ko izmantojuši medicīnā jau gadsimtiem ilgi. Nozīmīgākais no eksogēnajiem kannabionīdiem ir Delta(9) — tetrahidrokannabinols (Delta(9)-THC), dabiski psiho aktīva marihuānas sastāvdaļa. Tomēr šo vielu psiho aktīvās īpašības ierobežoja to lietošanu, jo tās nebija apstiprinātas zāles. Nesenie endogeno kannabionīdu un to receptoru (arachidonoylethanolamide, 2-arachidonoylglycerol or palmithyloethanolamide) atklājumi ierosināja sarunas par kannabionīdu sistēmu nozīmi psiholoģiskajā stāvoklī, kā arī dažādās slimībās.

Pamatojoties uz esošajām zinībām, var paziņot, ka kannabionīdi ir svarīgi ādas mediatori, taču to loma vēl nav labi izskaidrojama.

Citi pētījumi atklājuši divu tipu kannabinoīdu receptoru klātbūtni ķermenī —  CB1 un CB2. Tiek uzskatīts, ka CB1 receptori galvenokārt atrodas centrālajā nervu sistēmā, bet CB2 receptori citās ķermeņa daļās, piemēram, imūnsistēmā, noteiktos orgānos un palīgnervos.

Pēc zinātnieku teiktā, lielo nervu šķiedru saiņi, kas atrodas augšējos un zemākajos ādas slāņos, satur CB2 receptorus. CB1 receptori tika atrasti uz nervu šķiedrām epidermā, kā arī iekšējā mata saknēs un matu pūslīšos.

Zinātnieki izrādīja aizrautību, jo kannabionīdi nākotnē varētu ārstēt ādas iekaisumus, ādas niezi un noteikta tipa ādas sāpes. Viņi gan ziņo, ka vajadzīgi tālāki pētījumi, lai iegūtu lielāku izpratni par kannabionīdu receptoru fizioloģiju ādā. Zinātnieki arī apstiprina nesenos pētījumus par kannabionīdiem kā iespējamām pret vēža zālēm.

Izmantotie raksti:

• http://www.examiner.com/x-17593-NORML-Examiner~y2009m8d29-Cannabis-Potential-treatment-for-skin-disorders

• http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

• http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
19664006ordinalpos=3&itool=EntrezSystem2.PEntrez.
Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv