Kanoe airētājs Miķelis Ežmalis iekļūst Eiropas U-23 čempionāta A finālā

Eiropas junioru un U-23 čempionātā kanoe airēšanā un smaiļošanā ceturtdien 1000 metru distancē A finālā iekļuva Latvijas kanoe airētājs Miķelis Ežmalis.

Priekšsacīkstēs U-23 vecuma grupā Ežmalis ar rezultātu četras minūtes un 5,542 sekundes ieņēma trešo vietu savā grupā, kas bija pietiekami augsta, lai kvalificētos A finālam bez dalības pusfināla braucienos.

Savukārt vietu B finālā ceturtdien izcīnīja smaiļotāji Mārtiņš Veispals un Staņislavs Timošenko, kuri uzrādīja laiku trīs minūtes un 22,370 sekundes, kas bija ceturtais labākais rezultāts viņu braucienā.

Tikmēr no vietas finālā tikai dažas sekundes tūkstošdaļas šķīra latviešu kanoe airētājus Antonu Knesi un Gati Pranku, kuri sasniedza ceturto vietu savā braucienā ar uzrādīto laiku trīs minūtes un 45,233 sekundes.

Pusfinālā iekļuva arī smaiļotājs Gints Veinbergs, kuram nedaudz pietrūka līdz sacensību B finālam, jo savā pusfināla braucienā Veinbergs ierindojās astotajā vietā, bet viņa uzrādītais laiks - trīs minūtes un 59,691 sekunde - bija lēnāks nekā astotās vietas ieguvējam otrā grupā. Tādējādi latvietim šajā distancē finālsacensības ies secen.

Savukārt junioru vecuma grupā 1000 metru distancē finālam nekvalificējās neviens Latvijas sportists.

Vistuvāk vietai finālā starp Latvijas junioriem bija kanoe airētājs Dagnis Iļjins, kurš savā braucienā ieņēma ceturto vietu. Smaiļotājs Artjoms Zīverts savā braucienā finišēja pēdējā, devītajā vietā, bet divnieku sacensībās astotajā vietā savā grupā palika gan kanoe airētāji Vadims Kurcanovs un Dmitrijs Semjonovs, gan smaiļotāji Andrejs Kostenko un Edgars Zablovskis.

Savukārt četrinieku sacensību pusfinālā junioriem Latvijas kanoe airētāji Reinis Danga, Rūdolfs Sakne, Gatis Pakārklis un Arvils Jurēvičs palika pārliecinošā pēdējā, piektajā vietā savā braucienā. Neveiksmīgi startēja arī Latvijas junioru smaiļotāju kvartets Edgars Goss, Anatolijs Seredickis, Jānis Kauliņš un Rolands Parasigs-Parasins, kuriem bija jāsamierinās ar pēdējo, devīto vietu savā grupā.

Vienīgā Latvijas pārstāve meiteņu konkurencē 1000 metru distancē, smaiļotāja Marta Porniece, junioru vecuma grupā nespēja kvalificēties pusfinālam, savā braucienā paliekot pēdējā, astotajā vietā ar uzrādīto laiku četras minūtes un 45,653 sekundes.

Piektdien tiks aizvadīti priekšsacīkšu braucieni 500 metru distancē. Eiropas junioru un U-23 čempionāts turpināsies līdz svētdienai.