Kāpēc trauku mazgājamais sūklis ir jāmaina vismaz reizi nedēļā?

Apollo
59 komentāri

Zinātnieki brīdina cilvēkus, kuri trauku mazgājamos sūkļus maina retāk nekā reizi nedēļā, – tie ātri var kļūt par labvēlīgu mājvietu triljoniem baktēriju un izraisīt dažādas slimības.

Kāpēc trauku mazgājamais sūklis ir jāmaina vismaz reizi nedēļā?

Daudzi no mums trauku mazgājamo sūkli nomaina tikai tad, kad tas ir pārvērties par deformētu, brūnu un smakojošu veidojumu, tomēr zinātnieki ir pierādījuši, ka trauku mazgājamais sūklis ir jāmaina vismaz reizi nedēļā, lai izvairītos no bīstamām baktērijām, kas tajos var ērti ieperināties.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «Scientific Reports», pierādīts, ka nolietotā trauku mazgājamā sūklī var ieperināties teju pieci triljoni baktēriju, padarot sūkli netīrāku par tualetes poda birsti.

Noskaidrots arī, ka trauku mazgājamā sūkļa mazgāšana vai pakļaušana lielam karstumam mikroviļņu krāsnī nespēj to ievērojami sterilizēt un var izraisīt pat vēl labvēlīgāku vidi baktērijām.

«Virtuves sūkļi ir viena no labvēlīgākajām baktēriju vairošanās vietām virtuvē, jo tie vienmēr ir mitri un atrodas siltumā. Savukārt netīrumu un ēdiena atliekas, kas nokļūst uz sūkļa, ir labs barības avots baktērijām. Viens sūkļa kubikcentimetrs satur astoņas reizes lielāku daudzumu baktēriju nekā uz Zemes ir cilvēku, tāpēc ir ļoti svarīgi to regulāri mainīt. Īpaši tad, ja jums mājās ir slimi vai vecāki cilvēki,» komentēja Vācijas universitātes mikrobiologs Markuss Egerts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv