Kārlsens un Anands neizšķirti noslēguši septīto cīņu par pasaules čempiona godu

Apollo
6 komentāri

Norvēģis Magnuss Kārlsens un Višvanatans Anands no Indijas šodien cīnījās neizšķirti septītajā duelī par absolūtā pasaules čempiona titulu šahā.

Višvanatans Anands & Magnuss Kārlsens

Foto: Reuters/Scanpix

Pēc iepriekšējiem diviem dueļiem, kuros titula pretendents Kārlsens bija pieveicis pašreizējo čempionu Anandu, šoreiz šahisti par neizšķirtu vienojās pēc 32. gājiena. Ar baltajām figūrām šoreiz cīnījās Anands.

Kopējais rezultāts tagad kļuvis 4,5-2,5 Kārlsena labā, jo pirmie četri abi šahistu dueļi noslēdzās neizšķirti.

Kā ziņots, pirmajā duelī šahisti par neizšķirtu vienojās jau 16. gājienā, otrajā cīņā tas notika pēc 25. gājiena, trešajā duelī - vien pēc 51. gājiena, bet trešdien - 64. gājienā.

Pēc tam piektdien Kārlsens tika pie pirmā panākuma 58. gājienā, bet sestdien Anands, cīnoties ar baltajām figūrām, pretinieka pārākumu atzina 67. gājienā.

Kopumā ieplānotas 12 partijas. Ja tajās netiks noskaidrots uzvarētājs, čempiona titulu sportisti sadalīs taibreikā.

Anands absolūtais pasaules čempions ir jau kopš 2007. gada, titulu aizstāvot 2008., 2010. un 2012. gadā, bet pašreizējais pasaules ranga līderis Kārlsens iespēju cīnīties ar indieti ieguva pretendentu turnīrā.

Anands izcīnījis piecus pasaules čempiona titulus, bet vairāk ir tikai krieviem Anatolijam Karpovam un Garijam Kasparovam, kā arī vācietim Emanuelam Laskeram, kuri katrs izcīnījuši pa sešiem tituliem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv