Karostā labiekārtos teritoriju uzņēmējdarbības attīstībai Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

Veicinot uzņēmējdarbības attīstību Liepājā, izveidojot tai nepieciešamo infrastruktūru, projekta ietvaros paredzēta degradētās vides sakārtošana Karostas industriālajā teritorijā, Virssardzes un Lazaretes ielā, portālu «Apollo» informēja Dace Ķēde, Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste.

Karostā labiekārtos teritoriju uzņēmējdarbības attīstībai 2 attēli Atvērt

Foto: Publicitātes foto

Projekta «Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā» ietvaros nākamā gada laikā ir paredzēts sakārtot pašvaldībai piederošās teritorijas Virssardzes ielā 8, 9, 12  un Lazaretes ielā 6. Projekts paredz degradētās vides sakārtošanu, esošo ēku un būvkonstrukciju, kas nav atjaunojamas, bojā pilsētas ainavu un kas ir bīstamas apkārtējai videi un cilvēkiem, nojaukšanu, kā arī būvgružu savākšanu un aizvešanu. 

Projekta realizācijas laikā paredzēts nojaukt 11 vidi degradējošas būves ar nekvalitatīvām padomju laika piebūvēm, ēku, kas atrodas avārijas stāvoklī un ir cilvēkiem bīstama, vienu saimniecības ēku un demontēt būvju pamatus. Projekts saskaņots arī ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

«Uzņēmējdarbības attīstībai un investīciju piesaistei svarīgi priekšnoteikumi ir loģistikas risinājumi – neaizsalstoša osta, daudzveidīgi transporta ceļi, darbaspēks un uzņēmējdarbībai nepieciešamā infrastruktūra un komunikācijas. Realizējot uzņēmējdarbības teritoriju infrastruktūras projektu, pašvaldība reizē sakārto un rada pievilcīgu pilsētvidi liepājniekiem, kā arī rada priekšnoteikumus veiksmīgākai investīciju piesaistei. Šī projekta realizācijas rezultātā zināms efekts būs arī uz citām nozarēm, kas varētu radīt papildu iespējas sakārtot kultūrvēsturisko mantojumu, tostarp Karostā,» skaidro Attīstības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Mārtiņš Ābols.

Iepirkuma konkursa rezultātā par  tiesībām projektēt degradēto būvju nojaukšanu ir noslēgts līgums ar SIA «Arhitekta G. Vīksnas birojs». Pēc tehniskā projekta izstrādes tiks izsludināts iepirkums par būvju nojaukšanu un teritorijas sakārtošanu.

Būvju nojaukšanas izmaksas iekļautas projekta «Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā» plānotajā finansējumā, kas paredz industriālo teritoriju labiekārtošanu Zemgales, Burtnieku, Virssardzes, Manēžas, Beverīnas, Līgas, Trimpus, Vidus ielās un tām pieguļošajās pašvaldībai piederošajās teritorijās. Kopējais projekta Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums ir Ls 4250000 (85%), Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums –Ls 750000 (15%).

Lēmums  par degradētās vides sakārtošanu, ēku nojaukšanu un teritorijas labiekārtošanu Virssardzes un Lazaretes ielā visiem deputātiem balsojot par atbalstīts 2013. gada 22. augusta Liepājas domes sēdē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
14

2017. gada 14. decembris

Vārda dienas

Auseklis, GaismaGaismīte, Gaismone, Gaismonis, Gaismons, Illuminata

Valūtu kursi

14.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv