Kārtējais skandāls ap Latvijā bāzēto portālu: FIB par draudiem aiztur jaunieti

Apollo
15 komentāri

Mediju uzmanības centrā kārtējo reizi nonācis skandalozais Latvijā bāzētais portāls «ask.fm», kurš tiek vainots vairāku pusaudžu pašnāvībās. ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ir aizturējis kādu 19 gadus vecu Viskonsinas Universitātes studentu par draudu izteikšanu 14 gadus vecai meitenei, vēsta «Daily Mail».

Kārtējais skandāls ap Latvijā bāzēto portālu: FIB par draudiem aiztur jaunieti

Foto: QuinnDombrowski, CC BY-SA 2.0

Riši Regsdeils oktobrī portālā «Ask.fm», kuram ir vairāk nekā 70 miljoni lietotāju, sūtījis meitenei draudīgus vēstījumus.

Meitene sākotnēji portālā ievietojusi jautājumu «Vai jūs apmeklējat Skailainu?» Meitene ar to bija domājusi Skailainas vidusskolu   Annarborā, Mičiganas štata.

Regsdeils, kurš šo vidusskolu absolvējis 2012.gadā, uz to atbildēja ar seksuāla un vardarbīga rakstura vēstulēm, kas satrauca meitenes vecākus, kuri par notikušo ziņoja FIB.

Izmeklētāji noskaidroja draudētāja IP adresi un viņa dzīvesvietu. Puisis sākotnēji izlikās neizprotam, ko nodarījis.

Par draudiem Regsdeils arestēts, viņam draud piecu gadu cietumsods.

«Ask.fm» tika veidots 2010.gadā un kopš tā laika izpelnījies asu kritiku par emocionālo teroru portāla lietotāju vidū. «Ask.fm» ļauj lietotājiem izveidot publisku profilu ar savu fotogrāfiju un vārdu, taču citu lietotāju profilos atļauts ievietot anonīmus komentārus un jautājumus. Vietnes īpašnieki arī neveic satura uzraudzību un nevēlama satura dzēšanu.

Portāls jau iepriekš nonāca skandāla krustugunīs - tas tika vainots vairāku pusaudžu pašnāvībās, jo viņas portālā bija saskārušās ar ņirgāšanos un pazemojumiem.

Portālu «ask.fm» radīja piecu puišu komanda - Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs un Klāvs Sinka. Lielākā daļa no portāla auditorijas ir pusaudži.

Vietnes noteikumi un nosacījumi nosaka, ka jebkādai tiesvedībai pret «ask.fm» jānotiek Latvijā, kas, pēc ārvalstu mediju novērtējuma, apgrūtina tiesāšanos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv