Kārtslēcējam Pujātam 6. vieta pasaules junioru čempionātā

Latvijas kārtslēcējs Pauls Pujāts ceturtdien pasaules junioru vieglatlētikas čempionātā izcīnīja sesto vietu.

Finālsacensībās Pujāts ar pirmo mēģinājumu pārvarēja piecu metru augstumā novietoto latiņu, bet pēc tam ar pirmo mēģinājumu pārlēca arī 5,10 metrus. Nākamo augstumu Pujāts pieteica 5,20 metrus, taču tas ar trim mēģinājumiem netika pārvarēts.

Sacensību noslēgumā Pujāta rezultāts bija 5,10 metri, kas Latvijas sportistam deva sesto vietu.

Par uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Antons Ivakins, kurš labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 5,50 metri, kas ir jauns junioru sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Otro vietu izcīnīja itālietis Klaudio Steki (5,40 metri), bet bronzas medaļu ieguva brits Endrū Satklifs (5,35 metri).

Kvalifikācijas sacensībās Pujāts savā labākajā mēģinājumā pārvarēja 5,15 metru augstumā novietoto latiņu, kas viņam deva ceturto vietu savā grupā. Savukārt abu kvalifikācijas grupu kopvērtējumā Pujāts ierindojās septītajā pozīcijā.

Pujāta personiskais rekords ir 5,20 metri, ko viņš sasniedza pirms divām nedēļām sacensībās Jēkabpilī.