Kas notiek ar interneta profiliem, kad cilvēks nomirst?

Apollo
0 komentāru

Šķiet, daudzi cilvēki reizi pa reizei ir iedomājušies: kas notiks ar manu profilu tīklā «Facebook» vai «Myspace», kad es nomiršu? Kuram īsti tiek pieeja maniem kontiem, un vai vispār kādam tiek piešķirta pieeja manai informācijai, raksta «makeuseof.com».

Kas notiek ar interneta profiliem, kad cilvēks nomirst?

Foto: «Scanpix»/«Sipa»

Gandrīz katrai mājaslapai izstrādātas vadlīnijas, kā rīkoties, ja cilvēks pamet šo pasauli, nepagūstot izdzēst savus kontus un profilus. Lūk, uzskaitījums, kā rīkojas populārākās mājaslapas cilvēka nāves gadījumā:

«Gmail»

Ja cilvēkam ir konts «Gmail» un viņš nomirst, pieeja e-pastam tiek izsniegta tuvākajam radiniekam. Lai to izdarītu, jāsazinās ar «Gmail» administrāciju. Tiklīdz radinieks būs aizsūtījis administrācijai visu nepieciešamo informāciju, viņam būs iespēja tikt pie mirušā radinieka e-pasta konta.

Secinājums: ja jums «Gmail» kontā ir privāta informācija un nevēlaties, lai kāds to izlasa, nelietojiet «Gmail».

«Hotmail»

Ja «Hotmail» konts ilgāku laiku netiek lietots, e-pasta konts ar visu tajā esošo informāciju tiek automātiski izdzēsts, tam vairs nebūs iespējams piekļūt. Taču, ja cilvēks aiziet aizsaulē, iespēja piekļūt konam ir tuvākajiem radiniekiem, vispirms sazinoties ar «Hotmail» administrāciju.

«Yahoo»

Atšķirībā no iepriekšējiem diviem «Yahoo» šajā ziņā ir daudz stingrāka politika — tas nozīmē, ka nevienam nav iespējams piekļūt tā lietotāja kontam, kurš pametis šo pasauli. Tas nozīmē: ja nevēlies, lai kāds piekļūst tavai informācijai e-pastā, jāizvēlas «Yahoo», jo tā administrācija nevienam neizsniegs atļauju piekļūt tavam kontam.

«Facebook»

Arī «Facebook» administrācija nevienam neizsniegs piekļuvi lietotāja kontam, bet pēc tuvinieku vēlēšanās kontu pārveidos par piemiņas profilu. Sensitīva informācija no šā profila tiks izdzēsta, un to varēs apmeklēt tuvākie draugi un radi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv