Kas notiks ar mājokļu tirgu rudenī?

Apollo
0 komentāru

Septembrī un oktobrī turpinās pieaugt cenas mazo platību dzīvokļiem, bet trīs un četristabu sērijveida dzīvokļiem cenas turpinās kristies, teikts portāla «city24» publicētajā «Century 21» veiktajā tirgus analīzē. Prognozē, ka cenu starpība lielajiem un mazajiem dzīvokļiem tieksies izlīdzināties. 

Kas notiks ar mājokļu tirgu rudenī?

Foto: , Ferran, CC licence

Gaidāms, ka trīs un četristabu dzīvokļu cenas kritīsies par aptuveni 5–7%, kas ir tikpat, par cik prognozēts cenu pieaugums viena un divistabu dzīvokļiem. Protams, daudz būs atkarīgs no dzīvojamās mājas atrašanās vietas, stāvu skaita un sērijas, tāpēc runa var būt tikai par  tendencēm. Pētījumā norādīts, ka turpmāko notikumu attīstība būs atkarīga no valdības politiskajiem lēmumiem.

Viena kvadrātmetra cena un tas, cik daudz dzīvokļu tiks izlikti pārdošanai rudenī, būs atkarīgs no trim faktoriem: likuma par nekustamā īpašuma aplikšanu ar nodokli, kuru Latvijas Saeima vēl nav pieņēmusi, komunālo maksājumu apjomiem un pieprasījuma.

Cerības uz nekustamā īpašuma cenu pieaugumu, pateicoties ārvalstu investoriem, ir diezgan iluzoriskas, norādīts pētījumā. Rietumu investoru ienākšana nekustamā īpašuma tirgū parasti notiekot pēc tam, kad stabilizējušies viņu pašu tirgi. Samērā nedrošas stabilizācijas tendences pagaidām novērojamas tikai dažās Rietumu valstīs, pirmām kārtām jau ASV, kur pēdējā laikā bijusi neliela tirgus augšupeja.

Kas attiecas uz Krievijas investoriem, šeit varētu runāt tikai par privātajiem pircējiem, jo institucionālajiem investoriem pašlaik radušās nebūt ne mazākas grūtības ar ieguldījumiem Krievijas nekustamajos īpašumos, kā to Rietumu kolēģiem ar ieguldījumiem savu valstu nekustamajos īpašumos. Privātie investori no Krievijas galvenokārt dod priekšroku īpašumiem kūrortu zonās. Latvijā tā tradicionāli ir Jūrmala. Tomēr jāņem vērā, ka Jūrmala Krievijas iedzīvotājiem nav prioritāte,  salīdzinot, piemēram, ar Zilo krastu, Spāniju vai pat Melnkalni, kur ir siltas jūras un garāka kūrorta sezona. Nekustamie īpašumi Latvijas kūrortā varēs konkurēt ar citu tādu pašu nekustamo īpašumu tikai tad, ja tie būs lētāki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. novembris

Vārda dienas

Doloresa, AleksandrsZanders, Zandars, Latvīte, Latvis, Laisve, Dollija, Dolita, Brīvīte, Brīve, Brīva, Alesandrs, Aleksandris

Valūtu kursi

18.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv