Kaspars Bērziņš. Ne tagad, cerams, kaut kad…

Apollo
0 komentāru

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienību un tās līdzjutējus otrdien šokēja ziņa par 24 gadus vecā Kaspara Bērziņa izslēgšanu no komandas par disciplīnas pārkāpumiem, kā vēlāk noskaidrojās, atkārtotiem.

Kaspars Bērziņš

Foto: Lita Krone/LETA

Pēc pāris stundām «Apollo» videočatā savu izbrīnu par notikušo neslēpa arī Latvijas izlases kapteinis Uvis Helmanis, kurš ieteica nesteigties un izskanējušo informāciju nepieņemt kā neizbēgamu faktu. Tomēr trešdienas vakarā kļuva skaidrs, ka šī informācija tomēr ir pārvērtusies par faktu, kas jāpieņem ikvienam izlases basketbolistam un līdzjutējam.

Nu, nesokas Kasparam! Negrasos pārcilāt viņa karjeras biogrāfijas «ēnas» puses, taču pāris zināmu, bet varbūt jau piemirstu atgadījumu šoreiz nerunā par labu Bērziņam viņa un izlases galvenā trenera Ķēstuta Kemzūras vienīgās patiesības noskaidrošanas duelī. Un, ļoti iespējams, treneris trāpījis «desmitniekā», norādot, ka ne jau pats Kaspars vainīgs pie visām nedienām, bet gan vide, kurā viņš uzturas. 

Turklāt varbūt lielākā daļa būs jau aizmirsusi, taču pirms diviem gadiem pirms Eiropas čempionāta Spānijā Kaspars izlases «divpadsmitniekam» bija vēl tuvāk. Toreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks vispirms atstāja Bērziņu mājās, pēc tam izsauca uz izlasi brīdī, kad komanda jau bija ieradusies Spānijā, tomēr beigās iedeva kurvīti un nosūtīja atpakaļ uz Latviju.

Par ko pārvērtīsies šis Kemzūras drosmīgais solis, uzzināsim Eiropas čempionātā, jo trenera darbu vērtēs pēc sasniegtajiem rezultātiem. Taču iepriekšējo gadu pieredze ne par ko labu neliecina, jo gan 2005. gadā Kaspara Kambalas neiekļaušana izlasē, gan pērn Armanda Šķēles «atskaitīšana» ne ko pozitīvu gaidāmājos turnīros nedeva.

Domājams, basketbola lielvalstīm būtu ko nobrīnīties, ka Latvijas vīriešu basketbola izlasē, kurā, tikai pamatīgi «velkot aiz matiem», var salasīt 15 Eiropas čempionāta līmenim atbilstošus spēlētājus, gandrīz katru gadu viens no «spīdekļiem» apdziest, vēl neticis līdz debesīm…

Kļūšu banāls, bet varbūt tomēr jāmainās nevis treneru sejām, bet gan spēlētāju prātiem?

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv