Katoļu bīskapi spriedīs par interneta izaicinājumiem

Apollo
0 komentāru

Par interneta mistērijām un izaicinājumiem, ko tie raisa, šonedēļ tiks debatēts forumā, uz kuru Vatikānā pulcēsies Eiropas katoļu bīskapi un mediju jomas eksperti, pirmdien pavēstīja Svētā Krēsla runasvīrs Federiko Lombardi.

Katoļu bīskapi spriedīs par interneta izaicinājumiem

Foto: Reuters/Scanpix

No ceturtdienas līdz svētdienai Vatikānā notiks Eiropas Bīskapu mediju komisijas ikgadējā sēde un tā koncentrēsies uz kibertelpas jaunajām tehnoloģijām, sacīja Lombardi.

«Kristīgā vēstījuma tulkošana mūsdienu interaktīvajā kultūrā» būs viens no tematiem, kas tiks apspriests četras dienas ilgā foruma gaitā, teikts komisijas paziņojumā.

«Pārstāvji no sociālā tīkla «Facebook», meklēšanas servera «Google», videoklipu krātuves «YouTube» un interneta enciklopēdijas «Wikipedia» skaidros, kā cilvēki - it īpaši jauni cilvēki - lieto šīs vietnes,» norādīja Vatikāna komisija, kuras centrs atrodas Šveicē.

Dalībnieki arī mācīsies, kā cīnīties pret kibernoziegumiem.

«Internetā eksistē cita, paralēlā kultūra. Baznīcai tā ir tikpat kā nezināma, bet ne jau informācijas fanātiķiem. Tā ir hakeru pasaule,» norāda komisija.

Forumu uzrunās arī kāds gados jauns interneta hakeris no Šveices, kā arī Interpola kibernoziegumu apkarošanas eksperts.

Tikšanās Vatikānā būs «iespēja uzzināt gan to, kā ir iespējams aizsargāties no šāda veida uzbrukumiem, gan par interneta tehnoloģiskajām un juridiskajām robežām».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv