Katrs ceturtais pensijas vecumā cer bieži ceļot

Apollo
0 komentāru

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ir pārliecināts, ka pensijas vecumā neko sev neatteiks un bieži ceļos, liecina SEB bankas veiktā aptauja.

Katrs ceturtais pensijas vecumā cer bieži ceļot

Foto: Krists Spruksts/LETA

Aptaujājot iedzīvotājus, noskaidrojies, ka ceturtā daļa jeb 24% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka pensijas vecumā neko sev neatteiks un bieži ceļos, 21% respondentu iedomājas, ka beidzot varēs kārtīgi atpūsties, un 16% — noteikti strādāšot, jo nevarēs izdzīvot tikai ar valsts nodrošināto pensiju.

Katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs jeb 11% aptaujāto uzskata, ka pensijas vecumā maz ko varēs atļauties, 7% domā, ka dzīvos kopā ar bērniem, savukārt 2% paredz, ka vecumdienās paliks vieni paši.

«Ņemot vērā situāciju valstī — esošo valsts nodrošināto pensijas līmeni, izmaiņas likumdošanā, aptaujas rezultāti ir pozitīvāki, nekā gaidīts. Pētījuma dalībnieki, domājot par cienījamā vecuma sasniegšanu, saglabā optimismu. Tas norāda uz to, ka pašlaik strādājošie un darbspējīgā vecumā esošie cilvēki patstāvīgi rūpēsies par savu labklājību. Iespējams, satricinājumi ekonomikā devuši arī pozitīvu stimulu — nepaļauties tikai uz valsts garantēto pensiju, bet arī pašam rūpēties par sevi. Tā lielākā daļa — 41% aptaujāto — apgalvo, ka pārticīgu dzīvi pensijas vecumā viņiem nodrošinās pašu veiktie uzkrājumi,» stāsta SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Aptauja norisinājās 2009. gada novembrī, un tajā piedalījās vairāk nekā 3200 SEB bankas klientu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv