Kaufmanim 33 punkti, «Valmiera» uzvar Liepājā

Latvijas Basketbola līgas spēlē šovakar BK «Valmiera» viesos ar 79:72 pieveica «Liepājas lauvu» komandu.

Uzvarētāju sastāvā lielisku spēli aizvadīja Jānis Kaufmanis, kurš guva 33 punktus, realizējot sešus no septiņiem trīspunktu metieniem, 15 punktus guva slovēnis Blažs Krešnars, bet desmit punktus pievienoja Juris Andžejevskis. Liepājas komandā ar 26 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās baltkrievu leģionārs Oļegs Kojeņecs, bet 11 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Uģa Viļuma rēķinā.

Maču veiksmīgāk iesāka valmierieši, kuri jau pirmās ceturtdaļas vidū ieguva astoņu punktu pārsvaru (12:4), tomēr jau līdz ceturtdaļas beigām vadību pārņēma liepājnieki, panākot 21:19. Otro ceturtdaļu krietni veiksmīgāk aizvadīja «Liepājas lauvu» basketbolisti, kuri desmitminūti uzvarēja ar 21:12 un lielajā pārtraukumā devās ar 11 punktu pārsvaru (42:31).

Trešajā ceturtdaļā Valmieras komanda pakāpeniski samazināja rezultāta starpību, tomēr arī pirms pēdējām desmit minūtēm mājiniekiem bija +4 (56:52). Pēdējās ceturtdaļas sākumā liepājniekiem vēl bija deviņu punktu pārsvars (61:52), tomēr tad 8:0 izrāvienu veica viesi un pietuvojās līdz minumumam (61:60). Spēles galotne aizritēja punktus punktā, tomēr veiksmīgāk beigās izrādījās BK «Valmiera» basketbolisti.

Valmieriešiem šī bija pirmā LBL spēle šosezon, bet liepājnieki piedzīvoja pirmo zaudējumu, jo pirmajā mačā ar 95:58 tika sagrauta BK «Ķeizarmežs» komanda.