Kazeļņiks neiekļūst «The World’s Strongest Man 2009» finālsacensībās

Apollo
0 komentāru

Latvijas spēkavīrs Agris Kazeļņiks prestižajās Pasaules stiprākā vīra («The World’s Strongest Man 2009») sacensībās trešdien nespēja kvalificēties izšķirošajām cīņām, aģentūru LETA informēja Latvijas Spēka atlētu federācija.

Agris Kazeļņiks

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Kopumā sacensību priekšsacīkstēs piedalījās 30 sportisti, kuri sadalīti piecās grupās. «The World's Strongest Man (WSM) 2009» finālam kvalificējās divi labākie atlēti no katras grupas, bet no Kazeļņika pārstāvētās ceturtās grupas jau pirms pēdējās trešās dienas cīņām vietu finālā bija nodrošinājis Lorenss Šehlijs no Lielbritānijas.

Pēdējā priekšsacīkšu diena notika Zelta līcī Maltas salas dienvidu krastā un atkal cepināja saule, kas apgrūtināja ikviena atlēta startu. Dienas pirmais vingrinājums bija Kazeļņikam ne visai parocīgā mucu mešanā augstumā («keg toss»), kur šoreiz piecu metru latiņai pēc kārtas jāpārmet astoņas mucas ar arvien lielāku svaru - no 17 līdz 25 kilogramiem.

Kazeļņikam izdevās pārmest četras mucas un tas bija tikai ceturtais rezultāts grupā, kas nozīmēja arī teorētisko cerību zudumu kvalificēties finālsacensībām, jo anglis taupījās un palika pēdējais, kas nozīmēja, ka par pēdējo ceļazīmi no ceturtās grupas pēdējā vingrinājumā jācīnās amerikānim Trevisam Ortmaijeram un zviedram Juhannesam Arsjo. Akmeņu celšanā uzvarēja Ortmaijers un izrāva sev vietu finālā.

Visdramatiskākie notikumi risinājās trešajā grupā, kur pēdējā vingrinājumā Deivs Ostlunds par vienu vietu apsteidza igauni Andrusu Murumetsu, izlīdzināja abu punktu summu un amerikānis ieguva vietu finālā, jo izcīnīja augstākas vietas atsevišķos vingrinājumos.

«Gatavojos sacensībām nopietni, taču mūsu grupā spēku sadalījums šoreiz nebija man veiksmīgs, jo vairākos vingrinājumos, piemēram, pietupienā vai automašīnas nešanā es paliku 3.-4. vietā grupā, bet visu 30 atlētu vērtējumā tā bija 5.-7. vieta šajos vingrinājumos. Nekas, man turpinās sezona Čempionu līgā,» par neveiksmi izteicās latviešu spēkavīrs.

Jāpiebilst, ka «WSM 2009» sacensības norisināsies līdz 3. oktobrim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv